• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте.
Искам да направя маса за кафе от бял цимент и ме интересува с какъв пясък и в какво съотношение трябва да го смеся, за да стане здраво и да не се счупи. Масата представлява кръгла плоча с дебелина 5см и диаметър 100см. Краката са 3 сфери с диаметър 20см.
Всякакви други съвети за работния процес са добре дошли!
Благодаря Ви!
stridata - специалист
И на мен ми е много интересна тази тема. Гледам клипчета от щатите, но там си има специален продукт за тези неща. В БГ се говори за микроцимент, но е безумно скъп.
stamenov1 - специалист
Кварцовия пясък е бял, с него трябва да стане.
chapara - майстор
2ка, 3ка бяла мозайка + бял цимент, с вложена арматура, по възможност медна или алуминиева. После се шлайфа, полира и импрегнира :cool:
torbalan - Дървен философ
Мраморно брашно?
chapara - майстор
А бе хора, брашно и пяс
сък в отливка дебела 5 см.нямат място. По добре дървена, боядисана в бяло😂😁
chapara - майстор
пон юни 28, 2021 7:40 amYordanmihalev написа:
Здравейте.

Всякакви други съвети за работния процес са добре дошли!
Благодаря Ви!
Опливаш в/у стъкло с кръгъл 5 сантиметров кофраж. За арматурата казах, но оставяш арматура чакаща за краката. Взимаш три топки, отрязваш по един сегмент от две страни като на диня (при дръжката и дупето) поставяш ги на плота в/у чакащата арматура и заливаш. Разбира се двете наливания са в различни дни. Като стегне хубаво обръщаш масата на краката И. Ако има шупли китосваш с бял каменарски кит и преминаваш кум трудната част шлайфането. Започваш с по едри абразиви и намаляваш до номер 200. Когато си я завършил импрегнираш за да не се лекьосва. Може и закалено стъкло да и поръчаш, но за целта кръгът трябва да е перфектен!
Благодаря много за съветите! Ще се случи работата!!!
chapara - майстор
И да си завършиш темата със снимки, моля😎👍
Virtex - майстор
пон юни 28, 2021 12:23 pmchapara написа:
2ка, 3ка бяла мозайка + бял цимент, с вложена арматура, по възможност медна или алуминиева. После се шлайфа, полира и импрегнира :cool:
поради каква причина се препоръчва медна или алуминиева арматура ?
  • 1
  • 2

Тема "Маса от бял цимент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: