Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
film - специалист
Здравейте, искам да направя навес за колата ми. Подобен на този от снимката, но при мен ще има по три колони на всяка страна, а покрива ще е дървена скара и над нея ламарина. Дължината ще е 5 метра, широчина 2,50, а височина около 2,20 см. Има една малка подробност - навеса ще се изгради до границата със съседна тухлена постройка, разрешена уж от предишните собственици, която всеки момент може да бъде съборена.
Необходимо ли ми е разрешение от община или съсед, и ако си съборят постройката, това променя ли нещо? Някой ако е минавал през това, ще се радвам да сподели. Позната от общината ми каза, че няма да е необходимо разрешение, но все пак ще почакам архитекта да се върне на работа

Изображение
shotik - майстор
Ако не се отлива стабилна бетонна основа, не се изисква разрешение от общината. Подравни и го направи с плочи, ако имаш възможност вземи такива с размер 40 Х 40 х 6см, те издържат минаване на превозни средства.
Ако е за София и околностите , мога да ти пиша къде има нови, на ниска цена към 1.10 лв.
film - специалист
пет авг 20, 2021 10:07 pmshotik написа:

Ако е за София и околностите , мога да ти пиша къде има нови, на ниска цена към 1.10 лв.
сподели къде да ги потърся. За основата още не сме мислили, защото се притеснихме, че нищо няма да ни позволят да правим.
И сега се сещам да попитам колко дълбоко в земята да се циментират колоните? Или да са на фундаменти над почвата?
bojanski - напреднал
пет авг 20, 2021 10:07 pmshotik написа:
Ако не се отлива стабилна бетонна основа, не се изисква разрешение от общината. Подравни и го направи с плочи, ако имаш възможност вземи такива с размер 40 Х 40 х 6см, те издържат минаване на превозни средства.
Ако е за София и околностите , мога да ти пиша къде има нови, на ниска цена към 1.10 лв.
Привет, мен ме интересува от къде мога да закупя този вид плочи. Тип "тротоарни" са нали ?
nikolson - майстор
След 1.5 година едва ли ще са по лев и десет.

Тема "Направа на навес за автомобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: