Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
tany66 - помощник
Здравейте,първо да спомена че съм тотален аматъор в тази сфера!С кой акъл реших сам да направя навес(барака)Без никаква чужда помощ го докарах да накова сачак на покрива преди поставяне на воалит.Та тъпият въпрос е от къде започва реденето...отдолу на наклона или отгоре?Първоначално имах намерение с OSB да покрия но няма начин сам да вигна платната...та взех сачак!!!И още нещо,не стига че вдигат цените на материалите всеки ден а и некачествена стока!!!От първите два пакета сачак половината дъски са криви.Има ли технология да ги поизправя при коването че иначе егати фирата.Мислех си,не знам дали въобще може да се получи...да закова една права дъска и като поставя крива да се опитам със стеги да я прихвана към първата и да кова тогава?!Благодаря Ви предварително.
chapara - майстор
съб сеп 11, 2021 9:04 pmtany66 написа:
Здравейте,първо да спомена че съм тотален аматъор в тази сфера!С кой акъл реших сам да направя навес(барака)Без никаква чужда помощ го докарах да накова сачак на покрива преди поставяне на воалит.Та тъпият въпрос е от къде започва реденето...отдолу на наклона или отгоре?Първоначално имах намерение с OSB да покрия но няма начин сам да вигна платната...та взех сачак!!!И още нещо,не стига че вдигат цените на материалите всеки ден а и некачествена стока!!!От първите два пакета сачак половината дъски са криви.Има ли технология да ги поизправя при коването че иначе егати фирата.Мислех си,не знам дали въобще може да се получи...да закова една права дъска и като поставя крива да се опитам със стеги да я прихвана към първата и да кова тогава?!Благодаря Ви предварително.
Почти няма шанс, прекъсвай кривите върху гредите😎 Една права дъска, една рязана. От къде ще почнеш няма значение. Аз бих заложил, на отгоре на долу😎
hidrazin - майстор
Простотии някакви...
Ся, и аз искам да съм космонаФт. Кат Гагарин.. :lol:
:partyman:
Andri01 - майстор
Който може го прави и не пита. Друг-пита и го прави. Трети-с ръце завряни...плюе!! Всяка прилика с действителността е НЕ случайна!!! :lol: :partyman:
tany66 - помощник
Сhapara,благодаря!Започнах отгоре,малко ми е трудно минаването между ребрата(на 40 см съм ги наредил) но 3м все ще го накова,не бързам за никъде.
А колкото до космонаФта,смятах че човек като не знае пита,нали за това са тези форуми а не да се ръсят "мисли" и желания ...!!!
chapara - майстор
Аз заложих за отдолу, защото щях да ходя по сачака, по гредите :-D, а и коването под наклон щеше да се доближава до перпендикуляра😎
tany66 - помощник
Да,отдолу щеше да е по лесно но при мен навеса е едноскатен и високата част е опряна в стена която е доста крива....за това предпочетох да се опитам да започна от нея .....да имам място да напасвам първия ред.
chapara - майстор
нед сеп 12, 2021 3:23 pmtany66 написа:
Да,отдолу щеше да е по лесно но при мен навеса е едноскатен и високата част е опряна в стена която е доста крива....за това предпочетох да се опитам да започна от нея .....да имам място да напасвам първия ред.
Щом така си преценил. Аз първо пресмятам плюсовете и минусите и после действам. Прожектирам си го мислено😎

Тема "Сачак върху покрив на навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: