Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Имам нужда от съвет за реновиране на дървена дограма.
Дограмата е със стъклопакет. Въпросите са следните:
- За външния вид - прелакиране? С какво? Трябва ли да се махне/шкури сегашното покритие или може да се лакира върху него.
- За уплътненията - Има гумени уплътнение, как могат да обновят? Слага ли се нещо друго за уплътняване? Силикон?
- На места се затваря трудно, самите механизми заяждат? Сменят ли се или смазване? Друго?
- На една от терасите има изгнил дървен профил след задържане на сняг до прозорец който е ниско, с него какво може да се направи?

И тъй като е ясно, че е голямо начинание, вероятно е по-добре да се заеме специалист, колкото и да ми се иска сам да се справя. Можете ли да препоръчате някой?

Благодаря :)
Прикачен файл:
Screenshot_2021-09-18-18-27-29-985_com.google.android.apps.photos.jpg
mrsch66 - специалист
Такова въстановяване се прави в дърводелска работилница сваляш и я караш на место не става така качествено и цената е доста по-висока като за ново ПВЦ.
Благодаря,

Става въпрос за цяла къща обаче и тази опция не звучи добре :-D Ако някой има съвети как да стане на място ще съм благодарен.
brick - специалист
Правил съм го няколко пъти, голяма хамалогия е за сам човек и не става за 5-10 дни...
И идеалното време е юли-август, малко сте позакъснели.
nirvana написа:
- За външния вид - прелакиране? С какво? Трябва ли да се махне/шкури сегашното покритие или може да се лакира върху него.
Лакиране върху старото е мизерия - маха се изцяло, но желателно не с шкурене. Химически препарат или пищов с горещ въздух.
П.П. Сега чак погледнах снимката - при това състояние на повърхностите при вас май дълбоко шкурене с виброшлайф е подходящият метод.
nirvana написа:
- За уплътненията - Има гумени уплътнение, как могат да обновят? Слага ли се нещо друго за уплътняване? Силикон?
Щом е с гумени, могат да се сменят лесно.
nirvana написа:
- На места се затваря трудно, самите механизми заяждат? Сменят ли се или смазване? Друго?
Възможно е да се е поизметнало дървото, тогава се налага регулиране на обкова или корекция.
nirvana написа:
- На една от терасите има изгнил дървен профил след задържане на сняг до прозорец който е ниско, с него какво може да се направи?
Щом е изгнил - подмяна и новият лак да е такъв, че да не изгние пак толкова бързо.
Мерси, брик! Явно голямата занимавка ще е догодина. А за сега постигане и уплътнения.

Тема "Реновиране на дървена дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: