Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Executor - напреднал
Здравейте, тази година се сдобих с ново жилище, което разполага с голям таван. Предишните собственици не бяха се качвали там 20 години. Когато се качих заварих едно празно помещение със счупен прозорец а по пода около 1 тон ла*на от гълъби. Отне ми цял ден докато изхвърля 7 чувала с ла*на. За жалост имаше и по стените. След което с една четка и препарат за баня търках стените и пода. Но не съм доволен. Първо че не е достатъчно хигиенизирани и второ петната от ла*на продължават да си личат. :(
В момента е на груба мазилка даже не искам да го замазвам понеже петната стоят и ще знам че са там под новата мазилка и това ще ме гложди. :lol: :? :evil:
Чудя се как да обработя сега за по-добра дезинфекция. На пазара има доста препарати, включително ми препоръчаха и сода каустик (което е брутално и явно няма да е с него).
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон окт 04, 2021 2:30 pmExecutor написа:
....
В момента е на груба мазилка даже не искам да го замазвам понеже петната стоят и ще знам че са там под новата мазилка и това ще ме гложди. :lol: :? :evil:
Чудя се как да обработя сега за по-добра дезинфекция. На пазара има доста препарати, ...
Донякъде зависи как и за какво ще го ползвате. Обикновената вар дезинфектира. Едно време са си варосвали всяка пролет и няма мухъли, плесени и гадинки. Ако ще го правите "лъскаво", всеки грунд за стара мазилка или дълбокопроникващ ще ви свърши работа

п.с. какво значи "да го замазвам"?
Executor - напреднал
Замазвам - имам рпедвид да направя една шпакловка на стените и няква самонивелираща на пода. Искам да е чисто.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт окт 05, 2021 8:15 amExecutor написа:
Замазвам - имам рпедвид да направя една шпакловка на стените и няква самонивелираща на пода. Искам да е чисто.
Е, предполагам с четката и препарата си хигиенизирал. Грундирай и действай
:-D Почети за самонивелиращата, ако искаш
zz_stefanov - майстор
Гнусно, колко да е гнусно. Ти вече си почистил най гнусното.
Петната няма да можеш да ги заличиш напълно. Ако си чистил гнезда на лястовички ще ме разбереш.
Тегли още една ръка, ако толкова си гнуслив и действа с шпакловката.
Първо грундирай, после две ръце фина бяла шпакловка и ще забравиш какво е било.
Навремето къщите са ги мазали с 'отпадъците' от обора. :)
Executor - напреднал
вт окт 05, 2021 8:39 amzz_stefanov написа:
Гнусно, колко да е гнусно. Ти вече си почистил най гнусното.
Петната няма да можеш да ги заличиш напълно. Ако си чистил гнезда на лястовички ще ме разбереш.
Тегли още една ръка, ако толкова си гнуслив и действа с шпакловката.
Първо грундирай, после две ръце фина бяла шпакловка и ще забравиш какво е било.
Навремето къщите са ги мазали с 'отпадъците' от обора. :)
Имаш право. Мерси за отговорите.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт окт 05, 2021 8:39 amzz_stefanov написа:
...
Навремето къщите са ги мазали с 'отпадъците' от обора. :)
Онова е много различно

Тема "Почистване на таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: