Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Vincent - помощник
Здравейте,

Имаме къща, която е за ремонт. Стените са от вароциментова замаска, която е стара и ако тръгнеш да я човъркаш се рони т.е. не е възможно да се направи шпакловка защото няма здрава основа и трябва да се кърти до тухла и да се прави нова замаска. Интересувам се дали може този сценарии да се избегне, като се сложи гипскартон с дълбоки дюбели, които да се хванат в тухлите и по този начин стените да се обновят без да се кърти. Знам, че гипскартон може да се лепи директно за стена, но дали има практика и да се хваща с дюбели директно за стена. Може ли да дадете мнение.
chapara - майстор
В сериозна заблуда мислиш. Изчегъртваш, грундираш с дълбокопроникващ грунд. Измазваш с подходяща мазилка до макс.10 мм. Тънка шпакловка с гиипс.лепило. Финишна шпакловка, шкурене , боя. Много технологични норми трябва да се спазят. Дано намериш смислените майстори. Аз съм го правил много пъти, но назад във времето. Отдавна не правя такива изпълнения, за успокоение на злобарите😁
Sandman - специалист
Изриваш до тухла и си правиш ГК на конструкция, ако държиш на ГК. Или направо на конструкция връз мазилката, няма да загубиш много място.
Ако го лепиш и ковеш с дюбели няма да стане много равно подозирам, ще трябва да шпакловаш на дебело ако искаш да изгладиш. Един приятел така лепи и кова на балкона на панелката с едни въз плоски дюбели и все пак се виждаха.
miliad - майстор
пон окт 18, 2021 11:36 amSandman написа:
Изриваш до тухла и си правиш ГК на конструкция, ако държиш на ГК. Или направо на конструкция връз мазилката, няма да загубиш много място.
Ако го лепиш и ковеш с дюбели няма да стане много равно подозирам, ще трябва да шпакловаш на дебело ако искаш да изгладиш. Един приятел така лепи и кова на балкона на панелката с едни въз плоски дюбели и все пак се виждаха.
Как ги давате тия съвети, ей така с лека ръка. Що не му помогнеш да изрине.
Ронила се варовата мазилка! Ми като я чопли ще се рони. Нали не пада сама?
Слушай Чапара, момко. Той знае какво говори.
Sandman - специалист
пон окт 18, 2021 1:23 pmmiliad написа:
Как ги давате тия съвети, ей така с лека ръка....
Пиша го в случай че твърдо е решил да слага картон.

Освен това и от опит, свалял съм мазилка. Верно, малко е прахоляк и хамалогия, но си падаше доста лесно.
Също съм и шпакловал върху варова мазилка, но не беше много компрометирана.
Та така :)
chapara - майстор
То е така, но да изхвърляш и да навкараш нов матерял е кощунство и меко казано идиотия. Ще кажа от къде идва моята отправна точка. Без кухини, дом от хлебарки, до мишки и плъхове. Следете ми препоръките, това е истинската отправна точка. Аз моите проекти си ги правя така! Дори и хората да не ме разберат, съм вързал гащите😎 Правете го така! А коване на гипскартон, ами няма такава технология!! Това е измислено от полуидиоти😫👍😆🅰️

Тема "Стари стени и гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: