Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
вт окт 19, 2021 11:41 amkrasi92 написа:
Ще се отцежда всеки път и то доста при загряване и ползване. А няма начин само да се върнеш от където си излязъл. Сподели каква е резбата на изходите от юнговия смесител :rock: :rock: :rock:
3/8
Lutchezar - майстор
Исках снимки за да съм сигурен с какво разполага авторът. И според мен ще стане. 2 меки връзки женско 1/2 към женско 3/8.
Смесителят прилича на чисто нов, надявам се че правилно сме го разгадали. Чакане му е майката докато се напълни, пускане на бойлера чак след като си убеден че от никъде нищо не сълзи не капе, напълнен е догоре и правилно работят крановете. Топлото ще се усети почти веднага като го пуснеш.
preslav - майстор
вт окт 19, 2021 10:47 ammolder написа:
В крайна сметка ще стане ли или не? Имам бойлера и смесителя но как да ги вържа....
Проблема е, че бойлера няма от къде да взима студена вода! Когато крана е отворен тогава тръгва вода "отгоре" където ще вържа връзката. Когато е затворен няма вода... Надявам се да сте ме разбрали...

Изображение
На втора страница iliya_i ти е показал заводското решение - какво не разбра за начина на свързване? Всички други ти обясниха, че ще трябва да отвориш топлия кран (при първоначалното пълнене на бойлера) докато потече вода от чучура, чак тогава включваш бойлера да нагрява. По време на нагряването ще забележиш прокапване от чучура (това също беше казано), но ще изтекат 150-200 мл. вода +/-, на фона на 15-те литра водосъдържател това е нищо. Ако обърнеш внимание на снимката на iliya_i там няма предпазителен клапан, на теб също не ти трябва, но ако те кефи визията му, можеш да го оставиш.
Ако си от Варна да дойда да ти го вържа за 10 мин. и да се приключва с колебанията - казаха ти и какви меки връзки ти трябват 3/8 към 1/2 женско-женско (стягат се на ръка, а не с ключ).
iliya_i - майстор
вт окт 19, 2021 7:37 pmpreslav написа:
На втора страница iliya_i ти е показал заводското решение - какво не разбра за начина на свързване? Всички други ти обясниха, че ще трябва да отвориш топлия кран (при първоначалното пълнене на бойлера) докато потече вода от чучура, чак тогава включваш бойлера да нагрява.
Само да уточня предварително, че дори и да се използва показаният от мен вариант, то той също трябва преди включване към тока да се напълни с вода, което става по същия начин - чрез отваряне на крана за топла вода. Всъщност двата бойлера са еднакви, но единият е окомплектован с клапан за работа под налягане, а другият е с смесител тип Юнга, за работа при свободно изтичане.

P.S. Единствено можеш да имаш проблем с гаранцията на бойлера, т.к. не е монтиран съгласно инструкцията за този тип бойлер.
Последна промяна от iliya_i на вт окт 19, 2021 7:57 pm, променено общо 1 път.
preslav - майстор
вт окт 19, 2021 7:46 pmiliya_i написа:
Само да уточня предварително, че дори и да се използва показаният от мен вариант, то той също трябва преди включване към тока да се напълни с вода, което става по същия начин - чрез отваряне на крана за топла вода. Всъщност двата бойлера са еднакви, но единият е окомплектован с клапан за работа под налягане, а другият е с смесител тип Юнга, за работа при свободно изтичане.
Споко - яйцето не винаги се пука от там от където го чукаш. Без никой да се обижда, но при толкова много питане и при такава плахост да не се обърка нещо, няма да се учудя ако стане някакъв гаф, щото до сега още не е имало питане а как да се свържат тоците, да му сложа ли отделен бушон, не е ли по-добре да се тури и дефектнотокова (защо пък не и софт-стартер), ами ако му сложа един диод за ограничаване на мощността и т.н. и т.н. ще стгнем и до Wi-Fi управление през смартофона.
Бойлера го вързах но връща водата!
Пускам да се пълни и като затворя топлия кран продължава да си тече, докато се изтече напълненото!
Идеи?
iliya_i - майстор
Като го монтира, надписа в правилната посока ли е или е наопъки?
Изображение Изображение
krasi92 - майстор
Сега шъ почнат еднии теореми и хипотенузи. Отговора е на първа стеаница. Само си зян с меки връски. Дори и да спреш водата тези не са едно за друго
MamaMy - майстор
Когато си слаб в главата и Айнщайн да ти подсказва, па няма да го разбереш :lol:

Тема "Свързване на бойлер без инсталация за топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: