Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
ky-kyy - майстор
пон окт 18, 2021 7:56 pmpreslav написа:

Казвам всичко това не с идеята да се захваща спор .
Е, то в спора се ражда истината.... Не сме някои келеши тука, сериозни хора сме :)
MamaMy - майстор
Дори с тази батерия е по-безопасно. Стига да уцелиш тръбите коя къде да вържеш.
iliya_i - майстор
пон окт 18, 2021 8:18 pmky-kyy написа:
пон окт 18, 2021 7:56 pmpreslav написа:

Казвам всичко това не с идеята да се захваща спор .
Е, то в спора се ражда истината.... Не сме някои келеши тука, сериозни хора сме :)
Извинете, ама Елдом имат два основни типа бойлери над мивка. https://boileri-bg.com/bg/%D0%91%D0%BE% ... B/c13.html
Едните са под налягане. За тях си трабва обикновен смесител за топла и студена вода. предлагат се 7, 10 и 15 литра.

Другия тип са тип Юнга и за тях си трябва баш смесител за Юнга. Дори са фабрично окомплектовани с такъв. Но са само 7 и 10 литра. Няма 15.
Изображение

Та вие за кой точно тип спорите?
Последна промяна от iliya_i на пон окт 18, 2021 9:14 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон окт 18, 2021 9:03 pmiliya_i написа:
Та вие за кой точно тип спорите?
Ами то си има снимка на бойлера и се вижда, че е под налягане, а смесителят е за проточен бойлер, без налягане. Така че не става. Но пък под този бойлер спокойно може да се сложи нормална смесителна батерия :wink:
iliya_i - майстор
пон окт 18, 2021 9:12 pmLazarGanev написа:
пон окт 18, 2021 9:03 pmiliya_i написа:
Та вие за кой точно тип спорите?
Ами то си има снимка на бойлера и се вижда, че е под налягане, а смесителят е за проточен бойлер, без налягане. Така че не става. Но пък под този бойлер спокойно може да се сложи нормална смесителна батерия :wink:
Аз снимки не виждам.
ky-kyy - майстор
пон окт 18, 2021 9:03 pmiliya_i написа:


Та вие за кой точно тип спорите?
Като гледам снимката, бойлера на питащия е точно под налягане, ама го карат да го свърже със смесител за юнга.....Било по-безопасно....гърмели ония....:)

Според мен, да си купи някакъв смесител, има и двайсетина лева и да си го върже, както си трябва. Кюфтето без лук, си е плоско кебапче, ако ме разбираш :)
LazarGanev - "Велик майстор"
пон окт 18, 2021 1:49 pmmolder написа:
бойлер "Елдом" 15 литра над мивка?
Изображение
MamaMy - майстор
Бойлер предназначен да работи под налягане, може да работи със смесител юнга. Обратното не е възможно. :)
ky-kyy - майстор
пон окт 18, 2021 9:17 pmLazarGanev написа:

бойлер "Елдом" 15 литра над мивка?
Класика в жанра, да го курдисат обърнат под мивката. :supz:
iliya_i - майстор
пон окт 18, 2021 9:17 pmLazarGanev написа:
пон окт 18, 2021 1:49 pmmolder написа:
бойлер "Елдом" 15 литра над мивка?
Изображение
Не знам с кой браузър си, но Edge и Chrome не ми показват изображение. Дори и в цитата ти.

Тема "Свързване на бойлер без инсталация за топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: