• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте. Предлагат ми 2 типа дограми от 2 фирми и се чудех кой е по-добрият избор. От едната фирма ми предлагат Salamander SL - 5 камерна, 76мм с обков Maco. От другата Deceuninck Legend - 6 камерна, 80мм с обков G-U. Май повече клоня към Salamander, най-вече зареди обкова, но реших да видя някое друго мнение по въпроса.
Lutchezar - майстор
При дограмата стъклопакета е много по-важен. А и той се подбира според изложението и не само. Ползвай търсачката на форума, има достатъчно изписано за да вземеш решение
iliya_i - майстор
ср окт 20, 2021 9:32 pmLutchezar написа:
При дограмата стъклопакета е много по-важен.
То тъй, ама най вероятно стъклопакетите и на двете фирми се правят в една фабрика. Та за това фирмите си рекламират профилите, а не стъклопакетите, щото тях ги поръчват другаде.
ср окт 20, 2021 9:32 pmLutchezar написа:
При дограмата стъклопакета е много по-важен. А и той се подбира според изложението и не само. Ползвай търсачката на форума, има достатъчно изписано за да вземеш решение
Стъклопакета и на двете не знам къде се прави, въпреки че в сайта на фирмата, която ми предлага Salamander, под продукти има и стъклопакети. Там като видове са упоменати ClimaGuard Premium, ClimaGuard Solar, SunGuard High Performance, Guardian SunGuard. Другата фирма е упоменала никаква марка в сайта си. Избрали сме 3ен стъклопакет като всички прозорци на юг са Б+Б+4С, тези на север и изток са К+Б+4С, и има врата и врата+прозорец към остъклена северна тераса, за тях решихме да е 2ен Б+Б
nelina_london - специалист
Извинете,но кой ви посъветва за стъклопакета?
И защо ви е това 4С на север и изток?
Опоменатите Guardian имат хубави стъкла,но имат и едно нискоемисионно,което само по наименование е такова.По соларен фактор е като високо енергийно.
radius - майстор
Общо взето нищо не сте направили с Упоменатите конфигурациЙ.
ср окт 20, 2021 11:07 pmnelina_london написа:
Извинете,но кой ви посъветва за стъклопакета?
И защо ви е това 4С на север и изток?
Опоменатите Guardian имат хубави стъкла,но имат и едно нискоемисионно,което само по наименование е такова.По соларен фактор е като високо енергийно.
Като цяло това ни беше дадено на консултация от 3та фирма, на която не харесахме офертата. Стъклата подлежат на промяна естествено. За северните и източните прозорци какво препоръчвате К+Б+К или някакъв друг вариант?
nelina_london - специалист
Да,комбинацията за там е К-бяло-К.
Ако имате наблюдения,как се движи слънцето лятото ,при вашите южни прозорци,може лесно да стигнете до решение какъв да е пакета и там.
Ако има дърво,тераса или каквото и да е,което пречи и на малкото влизащо лятно слънце от там,комбинацията е отново същата.
Досега не съм срещала фирма за дограма,която да препоръча К-бяло-К.Масово се образоват само за профила,а за стъклопакета са тоталнодезинформирани.
чет окт 21, 2021 9:29 amnelina_london написа:
Да,комбинацията за там е К-бяло-К.
Ако имате наблюдения,как се движи слънцето лятото ,при вашите южни прозорци,може лесно да стигнете до решение какъв да е пакета и там.
Ако има дърво,тераса или каквото и да е,което пречи и на малкото влизащо лятно слънце от там,комбинацията е отново същата.
Досега не съм срещала фирма за дограма,която да препоръча К-бяло-К.Масово се образоват само за профила,а за стъклопакета са тоталнодезинформирани.
Да, двете южни стаи са с една голяма обща тераса. Честно казано нямам наблюдения за слънцето в апартамената, защото го закупихме на скоро и съм го посещавал лятото само за 2 огледа и то вечер, но не беше много горещо вътре по мои спомени. Климатика също не е бил пуснат със сигурност.
nelina_london - специалист
Щом има тераса,тогава вариантът отново е К-бяло-К.В такъв случай краят на август и септември,слънцето огрява част от прозореца,но лично според мен,шест месеца слънчеви печалби зимата,биха пренебрегнати 1,5 м.климатик лятото.
Имайте впредвид,че фирмите се опъват при посочата комбинация.Няколко приятелки в момента,обикалят Софийските фарми и масово ги убеждават,да сложат 4С-бяло-К,дори на северните прозорци.Просто ,им покажете,че сте информиран и поискате,Сейнт Гобейн,Главър бел или Гардиън стъкла.
  • 1
  • 2

Тема "Дограма Salamander или Deceuninck" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: