Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте форум!

Аз съм млад и не разбирам много от строителство но се захванах да съборя една (не носеща) тухлена стена. Естествено след събарянето се появиха малко проблеми, не бях обърнал внимание че двете стаи които разделя стената са на различни нива (едната стая е с 5-6 сантима по-висока от другата и има осезаема разликa от едната страна там където беше вратата нямаше видима разлика в нивата.)

Та въпроса ми е как най-удачно да изравня двете нива (като имате в предвид, че двете стаи по отдлено си имат стар паркет паркет.)

Вариантите са да махна паркета, или да слагам върху паркета нов. Но как да изравня нивата?


Прикачил съм снимки едит: поради някаква причина не мога да прикача снимки.

Мерси за съветите предварително! :?: :?:
Последна промяна от lightbringer на ср ное 10, 2021 11:47 pm, променено общо 1 път.
прикачих снимките

Прикачен файл

255860038_594522161601870_1436080324027260451_n.jpg

Прикачен файл

254956020_186382840261224_5392063120490776305_n.jpg
chapara - майстор
Две еднакви копи пейст теми с различни заглавия са безмислени🤢
чет ное 11, 2021 12:13 amchapara написа:
Две еднакви копи пейст теми с различни заглавия са безмислени🤢
Когато се опитах да кача първия път темата с прикачени файлове получих грешка :) затова не съм разбрал че е активна.
addicted - специалист
5-6 см освен с махане на всичко и нова замаска не виждам как иначе може да се компенсират. Има разни системи за сухи подове, може да потърсите такова решение и после нов паркет и на двете стай.
Ако смятате да остава този паркет ще трябва да се направи нещо като стъпало.
chapara - майстор
Ох малее, стай ,ко туй бре? Махане на замзка едва ли, тя поради някоя цицина е била необходима. Само надграждане в ниската част. А за стъпало дори не отваряй уста! Стъпало в апартамент, а ако не дай Боже се наложи преминаване с количка от там по много пъти на ден, а...😫😫😫
Примерно с фибран и цимент или шпакловка мога ли да изравня нивата? С нещо да мажа ли пода като махна стария паркет, примерно грунд? Какъв?
:partyman:
chapara - майстор
С фибран става, но задължително върху него се положи 5см. армирана замазка, т.е. не става!
gruio - специалист
Сложи един нивел да видим колко е разликата, на мен нещо ми се струва че няма 5-6цм ама то по тия снимки нищо не си личи.

Тема "Как да изравня нивата на две стаи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: