Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
valdim - специалист
Здравейте,
По-добрата половина в нашето семейство ми възложи да намеря вариант за алтернатива на устройство за закаляване на стоманени детайли (дъга с вид на тел).
Видеото показва машинката отвън - https://youtu.be/VLBnHxo2gKc
Сигурен съм, че в този форум има хора, които могат да разберат каква технология е използвана и как може да се направи това.
Не ме интересува външния вид, важното е ако някой може да го изработи до степен да закалява.
Размерите на стоманената тел за закаляване са 0,17 * 0,25 мм. Работното напрежение е 6 V, макс мощност е 30 VA.
Дори ако ме насочите към някой, който може да го проектира и изработи, ще сме благодарни.
MamaMy - майстор
Хайде, пък като минете тънко ще правите после протезите безплатно, нали! :lol:
Предизвикателство е някой да ви се върже.
valdim - специалист
чет ное 25, 2021 10:06 pmMamaMy написа:
Хайде, пък като минете тънко ще правите после протезите безплатно, нали! :lol:
Предизвикателство е някой да ви се върже.
Разбира се, че няма да правим протезите безплатно. Даже ще ги продаваме на двойна цена. А за какви протези става дума?
Извинявайте, но ако не можете да кажете нещо по същество, не спамете темата.
valdim - специалист
чет ное 25, 2021 10:58 pmMamaMy написа:
https://www-smilegalaxy-net.translate.g ... pto=nui,sc
Беееее, няма трева за пасане :-D .
Тогава се премести на друга поляна. :lol:
Lutchezar - майстор
Устройството е проектирано и произведено в България. Някак си няма да е честно да краде труда на нашенци. От друга гледна точка всяка стомана се закалява при различна температура. Та така експериментално и безотговорно би могло да се спретне някакъв макет. Но ако ще се ползва в устата на хора едва ли някой би поел отговорност...
ESPACE - майстор
A защо закаляване, в случая на видеото телта се откалява.
brick - специалист
Когато се създава продукт се планира минималната серия (обем продажби), при която разходите за R&D ще се изплатят.
Вие искате някой да се захване с R&D заради една единствена бройка, която при това да ви излезе значително по-евтино от серийно произвежданите?
zz_stefanov - майстор
То надали и 'серийно' произвежданите са в голяма серийност.
Ако си мислите, че по направи си сам може да се докара по евтино, може просто да си създадете илюзия за евтино, понеже не си цените труда и уменията. Пък като започнете с пробите да осигурите режима на закаляване....
valdim - специалист
пет ное 26, 2021 12:08 pmzz_stefanov написа:
Пък като започнете с пробите да осигурите режима на закаляване....
При спазване на параметрите за напрежение и мощност, колко/какви отклонения са възможни, че да се наложи преработка?
На теория - малко.

Тема "Предизвикателство - изработка на машинка за закаляване на стоманени дъги" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: