Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
brick - специалист
нед ное 28, 2021 8:07 amangelfilev написа:
Рекламата на сайта е измама. С някаква космическа цена внушават сложност и уникалност. Твърдя, че в кутията няма нищо освен един трансформатор с две изходни напрежения, ключ, бутон, предпазител.
Какво има в кутията е ясно от пръв поглед за всеки от пишещите тук.

А че било измама, видиш ли... Хората работят на сформиран от поне половин век пазар и не са изобретили те този прибор. Едва ли имат претенции за уникалност. Сигурен съм, че цената на повечето им конкуренти е още по-висока и въпреки това продават успешно.
angelfilev - специалист
нед ное 28, 2021 10:26 ambrick написа:
нед ное 28, 2021 8:07 amangelfilev написа:
Рекламата на сайта е измама. С някаква космическа цена внушават сложност и уникалност. Твърдя, че в кутията няма нищо освен един трансформатор с две изходни напрежения, ключ, бутон, предпазител.
Какво има в кутията е ясно от пръв поглед за всеки от пишещите тук.

А че било измама, видиш ли... Хората работят на сформиран от поне половин век пазар и не са изобретили те този прибор. Едва ли имат претенции за уникалност. Сигурен съм, че цената на повечето им конкуренти е още по-висока и въпреки това продават успешно.
Щом "Какво има в кутията е ясно от пръв поглед за всеки от пишещите тук" следва, че и всеки може ориентировъчно да оцени каква интелектуална и материална стойност съдържа продукта, а не за колко се продава.
Следващата стъпка е дали да бъде купен за 1548.37 лв. без ДДС или да се насочи към "направи сам".

valdim, почти е направил своят избор. Почти защото търси някой да му го направи. За мен е по-приемливо в духа на форума да прояви поне минимално лично усилие.
lyubohar - майстор
За съжаление всички инструменти свързани с професионална упитреба и печелене на пари са безумно скъпи.
Граничещо до мародерство.Ще дам пример-често посещавах магазини за стоматологични материали-борчета,
накрайници и др. неща.Последната цена,която ме отказа беше за титаниеви дюбели за вграждане в челюста и монтиране на зъби.Преди 10г. един брой-българско производаство струваше 500лв.!Не питах чуждите колко струват.Повече не стъпих там.
За моите занимания ползвам едни шпилки за лък,титаниеви-60мм.дълги и диаметър 3мм.в Германия струват 4.50евро.
За размера съм сигурен,че са поне 4 пъти по големи от това дюбелче.
Една машинка за запояване на крачета на циферблати(подобна по принцип на тази коментираната)я продават над 200 паунда!
Вътре има един трансформатор и 2-3 ключета.
Това е положението.Ако питащия ще го ползва професионално да си го купува.Сигурен съм,че в кратък срок ще
си върне парите.
zz_stefanov - майстор
В устройството има контролер. Следи се тока и времето. Следи се и процедурата да не се повтори върху същото телче - вижда се на видеото.
Сега, дали струва 1600 лв. Дали цената не е надута?
Дали си струва да се направи по направи си сам?
Аз мога да го направя, но не бих се хванал ;)
angelfilev - специалист
нед ное 28, 2021 1:15 pmzz_stefanov написа:
В устройството има контролер. Следи се тока и времето. Следи се и процедурата да не се повтори върху същото телче - вижда се на видеото.
Сега, дали струва 1600 лв. Дали цената не е надута?
Дали си струва да се направи по направи си сам?
Аз мога да го направя, но не бих се хванал ;)
Съмнявам се да има контролер. Ето цитат от описание:
"Процесът на нагряване на дъгата се контролира от потребителя, докато материалът достигне цвят на "златно жито" чрез няколко кратки натискания на бутона START. Времето за изчакване на дъгата да се охлади, докато тя е фиксирана в щипките на устройството, позволява процеса на топлинна обработка да завърши."

Прецизно управление на процеса не е необходимо. Нужно е:
- загряване до "златно жито"
- охлаждане по-бавно от критична скорост с фиксирано телче
valdim - специалист
Благодаря на всички за коментарите. Повечето бяха добронамерени, за което благодаря още веднъж.
В края на краищата се отказах и от машинката и от ползването й. Времената са такива...

Тема "Предизвикателство - изработка на машинка за закаляване на стоманени дъги" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: