Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Bikerfield - напреднал
Здравейте,

Имам питане за конкретен продукт, няма да споменавам името, за да не решите, че е реклама. Конкретният продукт е за подновяване на фуги, на силиконова основа (не е санитерен или уплътн силикон) и се слага върху вече направени, но остарели фуги. Намерил съм две фирми, и на двете продуктът се предлага само в бял цвят. Питането ми е: трябват ми други цветове (сиво и прасковено) - с какво може да се смеси, така че да не се компрометира качеството на продукта (да се рони например), така че да имам други цветове? Някакви идеи, някой да е екпериментирал?
Ще се ползва за баня и кухня, където подовете са с плочки и се налага бързо подновяване, а не изчегъртване и слагане на нова фуг. смес.
Предварително благодаря!
dikata1975 - специалист
Може да пробваш с оксидна боя.Количеството ще е пренебрежимо малко за да влоши качествата.Цената не е голяма за да направиш проби.



https://www.alo.bg/2842069

Това е само за пример има я в малки разфасовки.
Bikerfield - напреднал
ср дек 01, 2021 10:21 amdikata1975 написа:
Може да пробваш с оксидна боя.Количеството ще е пренебрежимо малко за да влоши качествата.Цената не е голяма за да направиш проби.
Огромно благодаря!!! Ще дам отзив след НГ, че не знам дали ще остане време този месец! (бира)(бира)(бира)
dikata1975 - специалист
Само внимавай.Аз оцветявам епоксидни смоли (40-60гр) само с каквото остане по клечка за зъби.
Bikerfield - напреднал
ср дек 01, 2021 6:50 pmdikata1975 написа:
Само внимавай.Аз оцветявам епоксидни смоли (40-60гр) само с каквото остане по клечка за зъби.
Разбрано, благодаря за съвета! Явно ще е малко на проба-грешка, но определено ще започна с много малко количество. Да видим и дали ще е трайно, че отзивите не са много добри. За целите ми ме урежда за момента. Благодаря още веднъж!

Тема "питане за силикон за фуги" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: