Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
dido uzunov - специалист
Сдобих се с имот 2дка. в Балкана, но не е пипван от 19г. Станал е гора. Започнах да го чистя и нещата вървят добре,доста дърва добивам на всяко ходене, но клечетака от клоните стана планина. За тази цел се заех да сглобя дробилка за клони. Почти всичко е набавено и започвам да сглобявам. Днес завърших рамата и започнах да разкроявам бункера. Утре ще поръчам бандажни колела. Ще кача снимки отново тези дни. Изгледах доста клипчета в нета, но ако има някой който да си е правил нещо подобно ще се радвам ако сподели опит.

Прикачен файл

IMG_20211119_161917.jpg

Прикачен файл

IMG_20211119_161815.jpg

Прикачен файл

IMG_20211119_161830.jpg

Прикачен файл

IMG_20211119_180823.jpg
resistbody - майстор
Следя, днес коментирахме с бащата на кума, че иска да прави такава бензинова, че има стотици дървета и лози и му е писнало от клоните... Я кажи какво тъсиш в тубата да му дам клипове за гледане..
MamaMy - майстор
Понеже се сблъсках с няколко фабрични електрически, ще ми е интересно какво ще се получи. Установих, че е необходима сериозна мощност особено за изсъхналите клони. Електрическите са с двоен планетарен редуктор и въпреки масивната изработка сериозно страдат от счупени и замазани зъби.
fbr - майстор
нед дек 05, 2021 12:57 amresistbody написа:
Следя, днес коментирахме с бащата на кума, че иска да прави такава бензинова, че има стотици дървета и лози и му е писнало от клоните...
Ако смята да почисти, става, ако смята да се топли-слаба работа. Гледаш-планини от клони, накрая - мишка. Утешаваш се, че все пак е фитнес.
resistbody - майстор
нед дек 05, 2021 7:55 amfbr написа:
нед дек 05, 2021 12:57 amresistbody написа:
Следя, днес коментирахме с бащата на кума, че иска да прави такава бензинова, че има стотици дървета и лози и му е писнало от клоните...
Ако смята да почисти, става, ако смята да се топли-слаба работа. Гледаш-планини от клони, накрая - мишка. Утешаваш се, че все пак е фитнес.
Така или иначе трябва да чисти... няма да се размине... в най-лошия случай ще натори почвата...
angelfilev - специалист
нед дек 05, 2021 10:28 amresistbody написа:
нед дек 05, 2021 7:55 amfbr написа:
нед дек 05, 2021 12:57 amresistbody написа:
Следя, днес коментирахме с бащата на кума, че иска да прави такава бензинова, че има стотици дървета и лози и му е писнало от клоните...
Ако смята да почисти, става, ако смята да се топли-слаба работа. Гледаш-планини от клони, накрая - мишка. Утешаваш се, че все пак е фитнес.
Така или иначе трябва да чисти... няма да се размине... в най-лошия случай ще натори почвата...
Със съчки по около 10см е трудно да се натори почвата. За всичко друго машината на Дидо е добра.
dido uzunov - специалист
нед дек 05, 2021 12:57 amresistbody написа:
Следя, днес коментирахме с бащата на кума, че иска да прави такава бензинова, че има стотици дървета и лози и му е писнало от клоните... Я кажи какво тъсиш в тубата да му дам клипове за гледане..
на руски "измечитель веток" има различни като устройство и задвижване. Ако искаш мога да напиша малко техн.данни за това което правя.
Последна промяна от dido uzunov на нед дек 05, 2021 1:06 pm, променено общо 1 път.
dido uzunov - специалист
нед дек 05, 2021 11:50 amangelfilev написа:
нед дек 05, 2021 10:28 amresistbody написа:
нед дек 05, 2021 7:55 amfbr написа:
Ако смята да почисти, става, ако смята да се топли-слаба работа. Гледаш-планини от клони, накрая - мишка. Утешаваш се, че все пак е фитнес.
Така или иначе трябва да чисти... няма да се размине... в най-лошия случай ще натори почвата...
Със съчки по около 10см е трудно да се натори почвата. За всичко друго машината на Дидо е добра.
Идеята ми е да меля клони под 5см. Другото отива на камарата с дърва. Един познат така смлени клони ги ползвал за отопление на гаража и оранжерия, като преди това ги пълни във всякакъв вид торбички и така направо в камината. Аз до тук съм изчистил около 300кв.м. от двора и съм на 3куб.м. дърва и планина от клони, която ми пречи много. От преди месец съм подготвил всичко, но сега имам 2 седмици "отпуск" и мисля да сглобявам.
dido uzunov - специалист
Ето и от днес. Напредваме.

Прикачен файл

IMG_20211205_185005.jpg

Прикачен файл

IMG_20211205_184952.jpg

Прикачен файл

IMG_20211205_184941.jpg
angelfilev - специалист
нед дек 05, 2021 7:19 pmdido uzunov написа:
Ето и от днес. Напредваме.
От снимките разбирам каква е конструкцията ти. Понеже е пред завършване е излишно да коментираме. И да има нещо ще се ориентираш за евентуални промени като я пуснеш.
Показвал съм тук малка дробилка. Принципът е подобен, но конструкцията е друга. Съществена разлика е, че при мен не могат да се режат по-дълги парчета отколкото изпъкват ножовете.
viewtopic.php?f=29&t=63025

Тема "Дробилка за клони-направи си сам." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: