Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
шоп - майстор
съб яну 08, 2022 4:34 pmgogo7777 написа:
съб яну 08, 2022 10:29 amfbr написа:
Няма смисъл от раздробяване и последващо пресоване на материал за горене. Изразходва се скъпа енергия за получаване на евтина. Тази енергийна криза, според мен е предвестник, на края на пелетната ера. Горивната инсталация трябва да е така устроена, че да работи с материал с възможно най-малка допълнителна обработка.
+1
+1
Много отдавна съм писал във форума, че няма икономическа логика да се влага скъпа енергия за производстовото на евтина. Докато газа и тока бяха евтини не беше проблем да се въртят двигатели със стотици киловати мощност, а за сушенето на суровината да се използва природен газ. Да ама вече не е така.
За относителната механизация и облекчение при ползване на пелети ще трябва да се плаща и то сериозно.. Ще останат малки нелегални гаражни производства ползващи евтина нощна битова ток, не плащащи ДДС, заплати, осигуровки и т.н.. Но и качеството ще е съмнително, защото няма как да се осигури еднородна суровина. Докато и те не спуснат кепенца поради некачествени машини. Имам наблюдения над китайски машини. Ми те трошат матрици, колери, лагери задират буквално след 20 часа работа... За производство на фуражни гранули стават, за друго не.
angelfilev - специалист
пет яну 07, 2022 10:22 pmdido uzunov написа:
пет яну 07, 2022 10:03 pmn_a написа:
пет яну 07, 2022 8:33 pmdido uzunov написа:
.. Работи перфектно.......доволен съм...
Браво!
Надявам се на клипче, някой ден :)
За тестовете нагласих 10-тина саморасли млади джанки. Глътна ги за 5 секунди, моя човек не свари да включи камератаи не ми се каляше за още. Ще кача клипче при първа възможност.
Браво! Чудесно е,че първата проба е успешна. Ще се справиш с камарите клони.
Интересно ми е дали най-тънките вършинки от няколко мм ще ги разделя на парчета.
Вероятно си регулирал ножовете на минимално разстояние от долната плоча, но някакво разстояние все пак остава.
След студовете и дъждовете ще очаквам с интерес споделения опит.

Тема "Дробилка за клони-направи си сам." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: