Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
dido uzunov - специалист
Вече всичко е качено на рамата. Утре мисля да е на колелета и ще остане да направя само изходния улук. После пълно разглобяване, шлайфане на заварките, обезмасляване и боя.

Прикачен файл

IMG_20211207_192248.jpg

Прикачен файл

IMG_20211207_192144.jpg

Прикачен файл

IMG_20211207_192155.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Авариен изключвател
dido uzunov - специалист
Дай някаква идея за бензинов мотор :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср дек 08, 2021 9:53 amdido uzunov написа:
Дай някаква идея за бензинов мотор :?
Лост да изплюва ремъка?
dido uzunov - специалист
ср дек 08, 2021 9:57 amn_a написа:
ср дек 08, 2021 9:53 amdido uzunov написа:
Дай някаква идея за бензинов мотор :?
Лост да изплюва ремъка?
При това тегло на вала такава енерция има, че при изплюване на ремъка ще има да се върти още 5 мин. При гасене на ДВГ той действа като спирачка и нещата се случват по бързо. Електрическите имат шалтер ама и там оборотите падат бавно. Като някакъв вид предпазна мярка съм направил фунията за подаване дълбока 80см(растоянието до ножовете да е по вече от една ръка ) и ще бъде доста навирена нагоре, за да не се налага добутване на материала, а да се плъзга надолу от само себе си. Най-важна за мен е безопасността на оператора, а с машината каквото ще става да става. Истината е само една-много внимание, когато се работи с подобни машини. Специално тази не е по опасна от циркуляр, абрихт, верижен трион, ъглошлайф и др. Ремъцит също ще са обезопасени с капаци.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Дълбоката и навирена фуния е интелигентното решение. И внимаване. Спорна да и е работата!
kr1100 - майстор
Офф Не е точно по темата , но за мен това с дробилката и клечки е загубено време / ток или бензин/.
Как ще напъхаш разклонени тънки клонаци ? Ще ги разчекваш един по един ли ? Камарата от отрязани клони е именно от тънки вършинаци и то разчекнати във всички посоки.
По-дебелите към 30мм щом ще се горят са лесни за складиране ..
angelfilev - специалист
ср дек 08, 2021 7:56 pmkr1100 написа:
Офф Не е точно по темата , но за мен това с дробилката и клечки е загубено време / ток или бензин/.
Как ще напъхаш разклонени тънки клонаци ? Ще ги разчекваш един по един ли ? Камарата от отрязани клони е именно от тънки вършинаци и то разчекнати във всички посоки.
По-дебелите към 30мм щом ще се горят са лесни за складиране ..
Очаквам с интерес dido да завърши машината и да сподели резултат от пробите.
Това за което пишеш може да е проблем само за много дебели и здрави странични клони. Улеят е доста широк на входа и когато клона се подаде с известна сила страничните клони трябва да се прегънат. Когато ножовете захапят сами ще издърпат клона. Каквото остане в улея ще се изтика със следващия клон.
Харесва ми, че dido обръща внимание на безопасност. Ще се случва машината рязко да издърпа клон и ако са шипки, рози и подобни само със здрави ръкавици.
Друг ефект може да има, роторът да изстреля къси парчета обратно през улея.
MamaMy - майстор
От миналите през мен дробилки останах със смесени впечатления. Подобна на тази конструкция вършеше работа много добре, но до клони 2-2,5 см. Нататък се огъваше, дъвчеше ги или блокираше. При изсъхналите още по-рано се предаваше като обичаше да изстрелва парчета в различни посоки. За сметка на това сама си придърпваше каквото захапе и нямаше нужда да и дребниш клонките. От 2 камари почти 10м3. излязоха няколко чувалчета чипс. Другия модел с диска реже и по-дебели клони. Само го изчакваш да вдигне обороти и от тежестта на диска качва доста мощността. При нея обаче трябва да буташ постоянно клоните, а когато са изсъхнали рита много неприятно през ръцете. За сметка на това дроби на по-ситно и не задръства толкова. Ще ми е интересно тази как ще се държи. Между другото на първата имаше един палец който чрез винт се приближаваше до острието и от там се регулираше дебелината на рязане. Не видях тук как се постига това. Аз все пак си мисля, че един истински шредер ще е много по-производителен.
fbr - майстор
Имам такава , кълца до 40 мм пресни клони, но като се претовари, обръща посоката автоматично и връща назад клона.

Тема "Дробилка за клони-направи си сам." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: