Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Индианец - специалист
Може за авариен стоп да си пуснеш кабел с бутон от ключа за гасене или от крачето на бобината да замасява по корпуса на удобно място.
Иначе браво, добре се получава!
Чакам да споделиш и впечатление, че следя темата с интерес.
dido uzunov - специалист
Вече сме на колела

Прикачен файл

IMG_20211211_140317.jpg

Прикачен файл

IMG_20211211_140615.jpg

Прикачен файл

IMG_20211211_140249.jpg
dido uzunov - специалист
Вече напълно готова и изпробвана. Работи перфектно.......доволен съм, само дето времето не ми позволява да я използвам пълноценно.

Прикачен файл

IMG_20220107_181557.jpg

Прикачен файл

IMG_20220107_181449.jpg

Прикачен файл

IMG_20220107_181439.jpg

Прикачен файл

IMG_20220107_181424.jpg

Прикачен файл

IMG_20220107_181337.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет яну 07, 2022 8:33 pmdido uzunov написа:
.. Работи перфектно.......доволен съм...
Браво!
Надявам се на клипче, някой ден :)
dido uzunov - специалист
пет яну 07, 2022 10:03 pmn_a написа:
пет яну 07, 2022 8:33 pmdido uzunov написа:
.. Работи перфектно.......доволен съм...
Браво!
Надявам се на клипче, някой ден :)
За тестовете нагласих 10-тина саморасли млади джанки. Глътна ги за 5 секунди, моя човек не свари да включи камератаи не ми се каляше за още. Ще кача клипче при първа възможност.
Чираче - майстор
пет яну 07, 2022 10:22 pmdido uzunov написа:

За тестовете ...
Мен ме интересува колко ситно може да нарязва? Може ли да се нагласи така, че да излиза като талаш от абрихт, и по-ситно? Въпроса ми е свързан с това дали надробеното може да се използва в пелетираща мащина за направа на пелети?
dido uzunov - специалист
Тази го прави на парчета с около 6-7см дължина. За да става на талаш като от абрихт трябва вала да е от абрихт. Като гледам клипчета при такъв вал се иска да помагаш на материала да го добутваш с ръка. Моята така издърпва клоните, че първия път ме изненада без ръкавици, чак ми изтръпнаха пръстите. Начина на рязането при двете машини е различен.
fbr - майстор
Няма смисъл от раздробяване и последващо пресоване на материал за горене. Изразходва се скъпа енергия за получаване на евтина. Тази енергийна криза, според мен е предвестник, на края на пелетната ера. Горивната инсталация трябва да е така устроена, че да работи с материал с възможно най-малка допълнителна обработка.
gogo7777 - майстор
съб яну 08, 2022 10:29 amfbr написа:
Няма смисъл от раздробяване и последващо пресоване на материал за горене. Изразходва се скъпа енергия за получаване на евтина. Тази енергийна криза, според мен е предвестник, на края на пелетната ера. Горивната инсталация трябва да е така устроена, че да работи с материал с възможно най-малка допълнителна обработка.
+1
Christo - майстор
съб яну 08, 2022 10:29 amfbr написа:
Няма смисъл от раздробяване и последващо пресоване на материал за горене. Изразходва се скъпа енергия за получаване на евтина. Тази енергийна криза, според мен е предвестник, на края на пелетната ера. Горивната инсталация трябва да е така устроена, че да работи с материал с възможно най-малка допълнителна обработка.
Предлагам идеална инсталация: Съчките между два камъка, насред пещерата. Даже огънят ще свети и няма да има нужда от лампи.

Тема "Дробилка за клони-направи си сам." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: