Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
naistor - специалист
Здравейте,
Караме по плана първо паркета и после вратите, но се замислям и че много хора, които имат врати си сменят пода. Отделно в някои магазини казват първо пода, а в други първо вратите.
В момента монтирам паркета, но се замислям, че после вратите като ми ги монтират дъските които се падат под касата точно няма да мога да ги извадя без да ги нарежа и да ги изхвърля после, въпреки че прекъсвам където има врати. Та въпроса ми е има ли смисъл да се опитвам като дойдат вратите да ги подрежа, така че само примерно 2-3-5 мм от дъската да влиза под касата, така че да мога по-лесно да я извадя ако се наложи да сменя примерно само 1 дъска в средата на стаята примерно? Че обикновено свършвам при вратата и там ми е последната, на една стая само почнах от вратата.. пък тези на корида се покриват още повече от касата и там си трябва разглабяне на целия коридор..

Гледам по филмчетата някой подпъхват под касата на вратата и успяват да кликнат с начукване, други режат кликовете и лепят .. нямам опит с пода, сега се уча на мой обект :)
brum - майстор
Нареждането до колкото съм запознат заспочва от вратите. Разгаблянет е в обратен ред - от последно наредената дъска. Та те притеснява смяната на ламината под вратите - излишно е. Тя ще се случи след като си махнал ламината от цялата стая. Прекъснатото под вратат ще го издърпаш и приключваш.
naistor - специалист
чет яну 13, 2022 1:20 pmbrum написа:
Нареждането до колкото съм запознат заспочва от вратите. Разгаблянет е в обратен ред - от последно наредената дъска. Та те притеснява смяната на ламината под вратите - излишно е. Тя ще се случи след като си махнал ламината от цялата стая. Прекъснатото под вратат ще го издърпаш и приключваш.
Ами аз не съм запознат и на едната стая почнах от вратата, на други две от отсрещната стена, просто така беше по-добре, отделно в коридора имам и там 5 врати и то няма как във всички стаи и в коридора да се почне от вратата :)

Тема "Паркет/ламинат преди или след монтаж на интериорните врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: