Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
pavlinp - напреднал
Здравейте,
Захванал съм се с една обречена кауза,а именно една изоставена селска къща която искам да постегна и имам голям проблем с канализацията.Канализация няма.Имало е една малка яма за градинска чешма но тя отдавна е съборена пък и не и е било мястото там.Искам да направя по сериозна яма за кухня и вътрешна тоалетна и баня.Проблемът е че къщата е на много сериозен баир и се намира в най долната му част.След това следва около 4 метра поляна/която не е към имота/и улица.Единия ми вариант е да ползвам ямата на външната тоалетна в двора.Тя е много дълбока,не знам колко,пусках към 5 метра верига и не стигнах дъното.Въпроса е че се намира долу горе на 1-1.5 метра по високо от това което ще правя на баня,има 20 метра дотам и трябва да мина под две бетонни пътеки.Тоест като стигна до ямата ще вляза според мен на около 2 м под повърхността и.Не знам от какво са направени стените и ,копана е още по турско време.Върху нея има бетонна плоча и клекало не мога да я огледам отвътре.Единствения ми друг вариант,е да изкопая в съседния имот който отдавна е изоставен и е станал на гора,шанса да дойде някой там според мен е 1 на един милион,селото е обезлюдено, 70 процента от къщите са изоставени и съборени,дотам са 4-5 метра и ще ми е доста по лесно.Ще правя всичко сам на ръка,няма възможност да влизат багери .Кой вариант да избера според вас?Подчертавам че говоря за попивна яма,никакви изгребни и пречиствателни станции не ме интересуват поради това което съм писал по горе
iliya_i - майстор
4-те метра поляна частни или общински са?
zz_stefanov - майстор
Купи и съседния имот. Имам хора, които го направиха точно заради това. :)
Чираче - майстор
Изкупи цялото село. Хората започват да се връщат по селата.
шоп - майстор
Ако искаш да спиш спокойно, а не да си на тръни, кога и дали някой ще се появи и ще ти затапи тръбата, която се влива в неговия имот си купи това.

Имам едно такова подобно и работи безпроблемно от 6-7 години

Има и друг вариант.
Една дренажна потопяема помпа с нож за фекални води с поплавък монтирана в малък междинен обем. Може и 200 литров бидон, която прехвърля каналните води, където ти е удобно.

Прикачен файл

547750057cce2a755e2223e39571e0c1.jpg
547750057cce2a755e2223e39571e0c1.jpg (22.92 KиБ) Видяна 656 пъти
pavlinp - напреднал
Поляната е общинска,Да кажем че се разбера с кмета да копая там,но не е ли твърде близо до къщата?Шоп извинявам се за неграмотността ,какво е това на снимката да знам какво да търся
шоп - майстор
пон яну 24, 2022 6:51 ampavlinp написа:
Поляната е общинска,Да кажем че се разбера с кмета да копая там

Сега кмета е един, след година друг...ще си намериш недоброжелатели и рано или късно някой ше пусне жалба.. Повярвай ми.

Това е подемна станция за отпадни води.
iliya_i - майстор
пон яну 24, 2022 6:51 ampavlinp написа:
Поляната е общинска,Да кажем че се разбера с кмета да копая там,но не е ли твърде близо до къщата?
По добре ямата да е от ниската страна на терена, отколкото от високата. :wink:

Тема "септична яма трудна задача" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: