Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
pavlinp - напреднал
Здравейте,
Захванал съм се с една обречена кауза,а именно една изоставена селска къща която искам да постегна и имам голям проблем с канализацията.Канализация няма.Имало е една малка яма за градинска чешма но тя отдавна е съборена пък и не и е било мястото там.Искам да направя по сериозна яма за кухня и вътрешна тоалетна и баня.Проблемът е че къщата е на много сериозен баир и се намира в най долната му част.След това следва около 4 метра поляна/която не е към имота/и улица.Единия ми вариант е да ползвам ямата на външната тоалетна в двора.Тя е много дълбока,не знам колко,пусках към 5 метра верига и не стигнах дъното.Въпроса е че се намира долу горе на 1-1.5 метра по високо от това което ще правя на баня,има 20 метра дотам и трябва да мина под две бетонни пътеки.Тоест като стигна до ямата ще вляза според мен на около 2 м под повърхността и.Не знам от какво са направени стените и ,копана е още по турско време.Върху нея има бетонна плоча и клекало не мога да я огледам отвътре.Единствения ми друг вариант,е да изкопая в съседния имот който отдавна е изоставен и е станал на гора,шанса да дойде някой там според мен е 1 на един милион,селото е обезлюдено, 70 процента от къщите са изоставени и съборени,дотам са 4-5 метра и ще ми е доста по лесно.Ще правя всичко сам на ръка,няма възможност да влизат багери .Кой вариант да избера според вас?Подчертавам че говоря за попивна яма,никакви изгребни и пречиствателни станции не ме интересуват поради това което съм писал по горе
Ами ... и двата варианта са доста ... незаконни. Законното е или изгребна яма или пречиствателна станция и то във ТВОЯ имот, а не в съседния.
KingLin - майстор
Имаш и вариант с помпена станция за отпадни води с режещ нож, която да праща всичко към съществуващата ти яма. Според мен така МНОГО по-малко хамалогия, ще е напълно законно, а цената ти ще си определиш дали те устройва. Няма да пускам линк да не излиза като реклама, ама напиши това червеното в гугъл и си разгледай вариантите.
chapara - майстор
Па тая препратка не е активна.
KingLin - майстор
Щото совите не са това, което са :lol: Нали съм написал, че линк (препратка) няма да слагам, че да не излиза като реклама, а съм му почервенил текста, който да си копира в гугъл.
schuldiner - майстор
Кухня, тоалетна и баня при редовна употреба искат сериозна яма. Аз как бих постъпил:
1. Ще прокарам трасе и ще изкопая ръчно ​яма според терена, т.е. в съседния парцел.
2. Ще направя всичко възможно да купя съседния парцел. При обезлюдено село на майната си цената може да е по-ниска от тази на съвременна баня/тоалет, да не говорим за фабрична пречиствателна... Обаче може да отнеме време, а без свястна яма ползването на имота е мъка...
3. Ако не успея с купуването, ще обезщетя собствениците или ще премахна ямата когато това се наложи.

Тема "септична яма трудна задача" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: