Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
vlax - майстор
=D> =D> =D>
:partyman:
hidrazin - майстор
съб апр 02, 2022 6:03 pmiceman_t@abv.bg написа:
Проблемът е решен ...
=D> =D> =D> Браво, голямо си късметлийче. И технологиите помогнаха доста де...
:partyman:
kr1100 - майстор
Да ви имам проблемите с теснотиите. :partyman:
Друго е да слезеш долу да опипаш да огледаш / ама с неопрен и акваланг де :-D /
Andri01 - майстор
За майтапа - става.Но туй,последното не е за "всяка уста лъжица"! Да не го изкарат с краката на пред?! Че има не малко и такива случаи,и то не в кладенци и сондажи!! :)
hidrazin - майстор
съб апр 02, 2022 8:29 pmkr1100 написа:
Да ви имам проблемите с теснотиите. :partyman:
Друго е да слезеш долу да опипаш да огледаш / ама с неопрен и акваланг де :-D /
Ане не е баш така. Сондажа явно е даденост и е с малък диаметър.
За кви неопрени говорим?
Ако не ги извади варианта е само нов сондаж за много кинти.
Справил се е отлично.
А към оня, “майтапчията” - глупавите “гмуркачи” ги вадят с канджата.
И понякога без уши. :lol:

:partyman:
kr1100 - майстор
съб апр 02, 2022 8:56 pmAndri01 написа:
За майтапа - става.Но туй,последното не е за "всяка уста лъжица"! Да не го изкарат с краката на пред?! Че има не малко и такива случаи,и то не в кладенци и сондажи!! :)
Нема страшно. От пръстени е кладенеца. Закачам стълбите / една в друга се закачат. Всяка по-долна е по-тясна от горната. И така до долу.
Неопрена е защото има воден стълб/ не се изпомва/. Като го копаех беше 3 помпи и об
служващ персонал на всяка помпа. Като спре някоя помпа от загребването с кофа на пясъка и водата веднага тръгва нагоре и като катеричка нагоре по стълбата . :wink: А и 2 ма на рудана за да вдигат кофите :-D . Като се качих горе след копаенето им се беше разказала играта - аз само греба с кофата и вдигай :-D
:partyman: :partyman:
Andri01 - майстор
Риск печели ,риск губи. Щом е имало пръстени-става. А и едно въже през подмишниците или за осигурителния колан-за всеки случай.
feikot - специалист
съб мар 26, 2022 4:18 pmdiad40 написа:
Колега, давам ти телефона на едно читаво момче от Стара Загора което може да ти даде ценен съвет по отношение на твоя проблем- 0898 655 363 Илиян.
Търся съвет за закупуване на сондажна помпа, тъй като и аз направих сондаж с ф140Ще НДП мм, на 30 метра дълбочина имам 20 метра вода. Търся качествена дълбочинна помпа да вади вода от дълбочина 30 - 40 метра и 2.5 - 3.5 кубика дебит
с напор към 40 до 60 метра и изходяща тръба към 1 цол. Ако някой има препоръки с удоволствие ще ги приема. Благодаря ви предварително.
Аз на няколко места писах,да не се счита за реклама, но съм супер доволен от помпа Електромаш. Български (най-вероятно в китай де) и изключителнокачествени. Помпих от нов сондаж,с доста фракция,безпроблемно си прави 6-те кубика на час от 17 м. дълбочина. 1 1/4 е,като съм я редуцирал на 1 цол. За 340 пари, това е перфектното решение. 6 години се ползва за напояване на 7.5 дка лешникова градина. Ако искаш,мога да ти дам точния модел.

Автора-каква е ендоскопската камера ?
нед апр 03, 2022 9:48 pmfeikot написа:
съб мар 26, 2022 4:18 pmdiad40 написа:
Колега, давам ти телефона на едно читаво момче от Стара Загора което може да ти даде ценен съвет по отношение на твоя проблем- 0898 655 363 Илиян.
Търся съвет за закупуване на сондажна помпа, тъй като и аз направих сондаж с ф140Ще НДП мм, на 30 метра дълбочина имам 20 метра вода. Търся качествена дълбочинна помпа да вади вода от дълбочина 30 - 40 метра и 2.5 - 3.5 кубика дебит
с напор към 40 до 60 метра и изходяща тръба към 1 цол. Ако някой има препоръки с удоволствие ще ги приема. Благодаря ви предварително.
Аз на няколко места писах,да не се счита за реклама, но съм супер доволен от помпа Електромаш. Български (най-вероятно в китай де) и изключителнокачествени. Помпих от нов сондаж,с доста фракция,безпроблемно си прави 6-те кубика на час от 17 м. дълбочина. 1 1/4 е,като съм я редуцирал на 1 цол. За 340 пари, това е перфектното решение. 6 години се ползва за напояване на 7.5 дка лешникова градина. Ако искаш,мога да ти дам точния модел.

Автора-каква е ендоскопската камера ?
Обикновена с 20м кабел от aliexpres....
vlax - майстор
нед апр 03, 2022 8:12 pmAndri01 написа:
Риск печели ,риск губи. Щом е имало пръстени-става. А и едно въже през подмишниците или за осигурителния колан-за всеки случай.

https://dnes.dir.bg/intsidenti/mazh-zag ... ashtata-si

Тема "Скъсана тръба в сондаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: