Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hidrazin - майстор
пон апр 11, 2022 4:51 pmvlax написа:
https://dnes.dir.bg/intsidenti/mazh-zag ... ashtata-si
Язък за италианчето - нелепо и гадно.
Явно някой нашенски, махленски “майстор” го е подвел че мое да се копае 3 метра без укрепване.
Вертикални стени 3 метра дори без скос… За по-евтино и лесно…
:partyman:
P.S. А наш’те полуграмотни медии си пишат в синхрон:
Въздушната вълна е успяла да отхвърли единия на страни
Не спирам да се удивявам на тоталната им неграмотност и липса на елементарни познания…
След 30 и нагоре години “демокрация” дойде време да се “наслаждаваме” на плододовете и.
съб апр 02, 2022 6:03 pmiceman_t@abv.bg написа:
Проблемът е решен със стоманено въже ф4мм направено на самонатягаща се примка. Гайка и тръбичка за тежести и гладка арматура ф8мм, която накрая е загъната на хоризонтална кука, за да мога да отлепя стержена от стената. После макара за навиване на стоманеното въже, докато тръбите не се показаха на повърхността. После стяги и на ръка, докато не излезе и последния мм желязо.


Здрасти колега ако си от София, ще се радвам от малко помощ с камерата и примката, имам почти същия проблем.
dedal - специалист
вт апр 05, 2022 5:38 pmiceman_t@abv.bg написа:
нед апр 03, 2022 9:48 pmfeikot написа:
съб мар 26, 2022 4:18 pmdiad40 написа:
Колега, давам ти телефона на едно читаво момче от Стара Загора което може да ти даде ценен съвет по отношение на твоя проблем- 0898 655 363 Илиян.
Търся съвет за закупуване на сондажна помпа, тъй като и аз направих сондаж с ф140Ще НДП мм, на 30 метра дълбочина имам 20 метра вода. Търся качествена дълбочинна помпа да вади вода от дълбочина 30 - 40 метра и 2.5 - 3.5 кубика дебит
с напор към 40 до 60 метра и изходяща тръба към 1 цол. Ако някой има препоръки с удоволствие ще ги приема. Благодаря ви предварително.
Аз на няколко места писах,да не се счита за реклама, но съм супер доволен от помпа Електромаш. Български (най-вероятно в китай де) и изключителнокачествени. Помпих от нов сондаж,с доста фракция,безпроблемно си прави 6-те кубика на час от 17 м. дълбочина. 1 1/4 е,като съм я редуцирал на 1 цол. За 340 пари, това е перфектното решение. 6 години се ползва за напояване на 7.5 дка лешникова градина. Ако искаш,мога да ти дам точния модел.

Автора-каква е ендоскопската камера ?
Обикновена с 20м кабел от aliexpres....
Това с кабела 20 метр аи е голяма болка. Имам и скъпа за 800 лева и си умря още в гаранция. Това бачка без проблем, с леко удължаване на кабела.
Лично аз гледах снадката да не е във водата, че като знам какъв елтехник съм и не ми се ходи на доктор
nеwage - специалист
това дали ще проработи за PVC тръба?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 25, 2024 2:02 pmnеwage написа:
това дали ще проработи за PVC тръба?
Koe?
nеwage - специалист
чет апр 25, 2024 4:14 pmn_a написа:
чет апр 25, 2024 2:02 pmnеwage написа:
това дали ще проработи за PVC тръба?
Koe?
примката

Тема "Скъсана тръба в сондаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: