Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
ky-kyy - майстор
Кво да смята.....то всичко е сметнато, ама не от нас. Единия вариант е да плащаш големи сметки на ток, другия да налееш едни много по-големи пари накуп и да чакаш да ги "избиеш" през годините. Ама има и инфлация, има и поддръжка, има и аварии, амортизации.....Аз така знам, ако нещо е полезно за човека и му позволява да икономиса някой лев, е вкарано в Наказателния кодекс. Позволеното, дето се рекламира, като по-по-най, са едни финансови пирамиди. Не съм се интересувал, ама няма да се учудя, ако тия дето пласират фотоволтаиците, не са ония същите, дето препродават тока, газа и пелетите..Да няма празно :)
fbr - майстор
Да, да, като енергоспестяващите крушки. Или даваш отнапред тока който ще изгори ЛНЖ или ще сменяш често крушки. Празно няма
brum - майстор
По същата логика да се топлим директно на огън. Че производството на котли и камини ги държи тоя дето продава тока. Прогреса е комерсиална история само с цел да ни скубе парите.
ky-kyy - майстор
нед май 15, 2022 2:30 pmbrum написа:
По същата логика да се топлим директно на огън. Че производството на котли и камини ги държи тоя дето продава тока. Прогреса е комерсиална история само с цел да ни скубе парите.
Ъъъъъъ....това ли казах? :?
feikot - специалист
нед май 15, 2022 1:00 pmfbr написа:
Да, да, като енергоспестяващите крушки. Или даваш отнапред тока който ще изгори ЛНЖ или ще сменяш често крушки. Празно няма
Глупости. За 6 години съм сменил 4 от 6 крушки гаранционно. Дали не са си избили цената ?
Christo - майстор
То, ако имаше смисъл, нямаше да има субсидии най-различни. Никой не е субсидирал колите, за да се откажем от файтоните, нали? Всичко е политика и бизнес интереси. И от другата страна ние, шараните, дето плащат сметките....
yanush - специалист
Аз(ние с брат ми)стопанисваме 4 магазина все по селата.Засега 3 от 4 магазина са със панели съответно 15 15 и 35 кв.(тези 35 кв.ги сложих защото имам място и защото партидата ми е такава) и излишъка ще е на свободния пазар ... Лично за себе си си направих сметка,че с този ток или ще съм на 0 или на малка загуба всеки месец.Това е със надценките с който работим....ако вдигнем процента на надценка пак греда ... Та така за нас си ние си решихме.За теб ти си решаваш...
infomar
Народното събрание одобри окончателно законодателни промени, с които се облекчава изграждането на обекти за производство на ток от възобновяеми енергийни източници. Предвижда се, ако източникът на енергия е предназначен за собствено потребление, режимът за това да е уведомителен.


Промяната в Закона за енергията от възобновяеми източници беше приета на второ четене със 109 гласа "за", 11 "против" и 44 "въздържал се". Пленарното време на стигна за гласуването на всички текстове от законопроекта, затова работата по него ще продължи на следващо заседание, съобщи БТА. Измененията са внесени от Владимир Табутов ("Продължаваме Промяната") и група народни представители.


Краен клиент може да изгради енергийни обекти за производство на електрическа енергия от възобновяеми източци върху покривни и фасадни конструкции на сгради. Условието е енергията да се използва само за собствено потребление като общата инсталирана мощност на енергийните обекти може два бъде до два пъти размера на предоставената мощност, но не повече от 5 мегавата.
infomar
Тази новина за положителна или негативна да я смятаме:
JUNE 06, 2022 THE WHITE HOUSЕ - STATEMENTS AND RELEASES
Declaration of Emergency and Authorization for Temporary Extensions of Time and Duty-Free Importation of Solar Cells and Modules from Southeast Asia

https://www.whitehouse.gov/briefing-roo ... east-asia/
Нашите няма ли да реагират по подобен начин?

Тема "Има ли смисъл от фотоволтаична система?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: