Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kozl - майстор
пет юни 10, 2022 6:43 amkrasi92 написа:
С по три въжета на кол винаги може да се балансира.
Може но не винаги :wink:
Мое би зависи от това как ще бъдат разположени въжетата и как застопорени и натегнати та да не поддават.
И като ръсите идеи давайте и по същество къде и как да се разположат въжетата и как да се застопорят.
То и крилото мое да се натегне с въже-обтегач против провисване и това ще стане по-лесно от въжета за колонките.

А като увеличих снимката що ви се струва, че само срилото с вградената врата е подпряно с камъка :?
Ако тъй какво провисва тогава :?
И какво очертава този канап под вратата?

И още да питам какви са фундаментите под колонките на вратата, че и те може да поддават?
krasi92 - майстор
С три въжета винаги може да се балансира. А за ръсенето се обърни към дедо поп. Колецо е лабав.
radius - майстор
Дали няма вариант да се вкладят колци в тия. Ако сегашните са 50/50/2, примерно, да се пъхнат 45/45/3.
Lutchezar - майстор
Вратата в това си изпълнение е по-скоро декоративна. Без да се захванат здраво коловете отстрани и надолу няма как да стане. Не е ясно колко е дълбано надолу, обаче като мине няколко пъти наистина тежка техника и там ще има проблеми. В това си състояние вратата няма да изкара етапа на строежа си мисля. Струва ми се че инвестниците по укрепване ще надвишат цената на вратата.
Махнете я докато строите, сложете нещо което е здраво и работи.
ESPACE - майстор
пет юни 10, 2022 10:07 amLutchezar написа:
Вратата в това си изпълнение е по-скоро декоративна. Без да се захванат здраво коловете отстрани и надолу няма как да стане. Не е ясно колко е дълбано надолу, обаче като мине няколко пъти наистина тежка техника и там ще има проблеми. В това си състояние вратата няма да изкара етапа на строежа си мисля. Струва ми се че инвестниците по укрепване ще надвишат цената на вратата.
Махнете я докато строите, сложете нещо което е здраво и работи.
:2thumbs: =D>
Лъчко е много прав- Тия колонки са само в стъпките, които, предвид цялостното изпълнение, вероятно са недостатъчно дълбоки.
Кви въженца- мъженца, не мога да разбера.
Да се подменят колонките с колони, които да се хванат и в дувара, освен ако и той не е изработен по скоро като декоративен!
Може да се погледне в нета как са направени масивните дървени порти- изображения има на корем.
chapara - майстор
чет юни 09, 2022 11:52 amJacomo написа:
porta.jpg
+++1
gogo7777 - майстор
чет юни 09, 2022 4:18 pmЧираче написа:
....... Най вероятно провисват крилата. Заварете диагонал от горните панти към долния край в средата. Тоя диагонал може да е обикновена шина с дебелина поне 3 мм. И задължително преместете малката отваряема врата в другия край на крилото.
Нищо не провисва, просто колоните са слаби и подават от тежестта на портите. И защо да мести малката вратичка.....то така става щрак и готово.... :lol: И тая шина за какво е....да преебе дизайна ли?
ПП......още ли верваш в твоя грешен "диагонал".

По темата....Може да се опита да се преместят горните панти по-надолу....примерно с 30-на сантиметра.
kr1100 - майстор
[quote=gogo7777 post_id=1104176 time=1654885438 user_id=597
По темата....Може да се опита да се преместят горните панти по-надолу....примерно с 30-на сантиметра.
[/quote]

Не се вижда от снимките как са заварени пантите - дали са в една посока ?
kozl - майстор
пет юни 10, 2022 3:14 pmchapara написа:
чет юни 09, 2022 11:52 amJacomo написа:
porta.jpg
+++1
Ами ако провисването е от извиване, накланяне на колонките (колците) то тази разпънка ще държи при затворени порти, а при отворени ко ке стане :?
А мое ли ми обясните на тая снимка къде се вижда провисване?


Изображение


Според мен първо трябва да се установи причината за "провисването" и после да се търси решение за поправяне.
Моето мнение е, че е възможно и фундаментите да поддават и колонките се накланят.
Аз бих отлял стоманобетонов пояс върху зидарията и така калонките да се хванат в този бетон съм закладни части в него.

Тема "Увиснала порта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: