Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
iliya_i - майстор
нед юли 17, 2022 9:50 pmHoвoceлckи написа:
Новоселски, ти чете ли му другата тема?
Колко пъти там го удари тока, щото пипа работи, дето не знае какво прави, пък после хвърля вината на други.
Ами в случая можеше да провери къде ... какво преди да пипа.
Ако не си, ето я. viewtopic.php?f=11&t=68399
Явно човека си има ...... проблеми със себе си.
gogo7777 - майстор
нед юли 17, 2022 10:03 pmiliya_i написа:
Новоселски, ти чете ли му другата тема?
Колко пъти там го удари тока, щото пипа работи, дето не знае какво прави, пък после хвърля вината на други.
Ами в случая можеше да провери къде ... какво преди да пипа.
Ако не си, ето я. viewtopic.php?f=11&t=68399
Явно човека си има ...... проблеми със себе си.
Тоя си прави ташак......що му се връзвате?
:drinkers:
Andri01 - майстор
Е, то и мисирките трябва да си запълват страниците с "черни" новини! Аз, като професионалист в тази област,НИКОГА не давам съвети в такива случаи! Все едно човек да иска съвет:" боли ме апендесита, докторе кажи как да се оперирам къщи..."
rulом - специалист
Липса на фаза не убива, НО липса на нула убива......също и тъничка нула про форма !!!
Верно че форума е Направи сам, но можеш да си направиш сам шпакловка или да си боядисаш с латекс, без да те убие !!!! .......НО, НЕ и сам да си вържеш бойлер !!!!!
martin31hv - специалист
нед юли 17, 2022 4:24 pmHoвoceлckи написа:
Двата дебели би трябвало да са фаза и работна нула. Свързваш ги на L1 и L2. От "1" и "2" => бойлера.
Тънкият проводник вероятно ти е защитен (нула/земя). По него не тече работен ток, а само в случай на авария. При това би трябвало за съвсем кратко време. Та някои си позволяват да го пуснат по-тънък. Та той би трябвало да отиде директно (без прекъсване) на клемата, на която е вързан корпуса на бойлера.Накрая обезателно да провериш с фазомер дали няма напрежение по корпуса, кранчетата ...
Добре би било да ни покажеш снимка с трите проводника и ключа.
Аз не съм се хванал още все още го умувам, а техника ще може чак след седмица, но не ми се остава без топла вода и затова така. Това, което виждам е, че до болера стига захранващ кабел двоен 2,5мм2. Пазя си стария ключ и по него мога да видя къде е стоял тънкия кабел и къде са били дебелите, тъй като развин винтовете съвсем леко. Утре ще пробвам и ще проверя всичко. Благодаря.
martin31hv - специалист
нед юли 17, 2022 10:30 pmgogo7777 написа:
нед юли 17, 2022 10:03 pmiliya_i написа:
Новоселски, ти чете ли му другата тема?
Колко пъти там го удари тока, щото пипа работи, дето не знае какво прави, пък после хвърля вината на други.
Ами в случая можеше да провери къде ... какво преди да пипа.
Ако не си, ето я. viewtopic.php?f=11&t=68399
Явно човека си има ...... проблеми със себе си.
Тоя си прави ташак......що му се връзвате?
:drinkers:
Слушайте малко, а вие сега погледнахте ли темата? Има ъпдейт! Защо ме удари тока знаете ли? Защото се доверих сляпо на някав бай @уй дето уж бил техник и ми вързал фаза на заземяващия кабел. Ей затова ме удари ток! А и знаете ли още какво оказа се, че същия този идиот е пуснал и на втория кабел към фурната и котлона пак фаза на заземяващия кабел и добре, че си проверих корпуса на фурната и се усетих да си разкача кабела. Та като не знаете не говорете много. Ако правя нещо аз поне ще си проверя нещата. Дано и вие не сте от тези техници и да си гледате работата добре. Имаш трижилен прост кабел оцветен за малумни направен КАФЯВО, СИНьо и ЖЪЛТО. Защо подяволите ако си кадърен техник ще пуснеш фаза на жълтия кабел.
martin31hv - специалист
нед юли 17, 2022 11:40 pmrulом написа:
Липса на фаза не убива, НО липса на нула убива......също и тъничка нула про форма !!!
Верно че форума е Направи сам, но можеш да си направиш сам шпакловка или да си боядисаш с латекс, без да те убие !!!! .......НО, НЕ и сам да си вържеш бойлер !!!!!
Затова ще си изчакам техника най-вероятно. Благодаря за съветите.
martin31hv - специалист
нед юли 17, 2022 4:08 pmiliya_i написа:
Още ли не си наясно, че с твоите майсторлъци пак ще те бие тока?
Кой свърза този бойлер и как?
Кой да го е свързал, абе ти освен, че много знаеш и не четеш... Ако беше прочел поста щеше да разбереш, че бойлера няма проблем, че е свързан много отдавна и че просто сменям стария гаден ключ с нов на Шнайдер. И така като гледам ще си чакам техника.
Също така вместо да ми пишеш глупости от рода, че ще ме убие тока да беше прочел докрай темата от която най-вероятно си останал с грешно впечатление. Не ми се влиза в излишни обяснения. Жив и здрав.
martin31hv - специалист
нед юли 17, 2022 10:39 pmAndri01 написа:
Е, то и мисирките трябва да си запълват страниците с "черни" новини! Аз, като професионалист в тази област,НИКОГА не давам съвети в такива случаи! Все едно човек да иска съвет:" боли ме апендесита, докторе кажи как да се оперирам къщи..."
Така е прав си и добре правиш. В крайна сметка няма смисъл да рискувам, но ще трябва да остана без вода до 19 поне, ама ще си чакам. Благодаря :)
martin31hv - специалист
Хора, напълно съм съгласен с вас, че не трябва да се пита особено бойлера и било то един ключ. Така, че приключвам с темата и ще чакам техник да дойде за да ми е мирна главата. Много ви благодаря.

Тема "Свързване на ключ на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: