Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,група.Имам една идея за отопление само със вътрешно тяло Voltel.
Но има едно проблемче,как да го излъжа че има външно тяло,искам да ползвам електрониката и дистанционното.
НА питата ще навия карбонов кабел за подово отоплене.
Като се нагрее питата да се включва вентилатора и като го контролирам от дистанционното за температурния режим.
ВЪпроса е как да го излъжа че има външно тяло.Благодаря предварително.Ще побликувам схема на ел.схемата на вътрешното тяло.
Прикачен файл:
IMG_20220716_16080803311.jpg
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Идеята е лишена от логика.
Файда няма, дали си на духалка или на тая самоделка.
Колко вата ще заложиш в тоя кабел?
Ще дадеш повече за кабел, отколкото за духалка.
Няма какво да го лъжеш, той е достатъчно тъп и не знае, че го няма външното.
НЕ сте прав прочетете за този кабел и тогава ще говорим дали кабела е скъп и не е ефективен.С 10м правите 70 градуса топлина с 140 вата разход на ток.
А ако сложите 6м кабел 190 градуса ,244 вата консумация на ток.Мисля че доста по икономично от една духалка.Но все пак благодаря за одговора ви за вътрешното тяло.Ето и линк на кабела https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 1802sceoE7
Между другото аз вече направих няколко експеримента с този кабел с теракотени плочки и учудващо но наистина има резултат и то много добър.
gruio - специалист
ср юли 27, 2022 10:25 pmsafary написа:
НЕ сте прав прочетете за този кабел и тогава ще говорим дали кабела е скъп и не е ефективен.С 10м правите 70 градуса топлина с 140 вата разход на ток.
А ако сложите 6м кабел 190 градуса ,244 вата консумация на ток.Мисля че доста по икономично от една духалка.Но все пак благодаря за одговора ви за вътрешното тяло.Ето и линк на кабела https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 1802sceoE7
Между другото аз вече направих няколко експеримента с този кабел с теракотени плочки и учудващо но наистина има резултат и то много добър.
Всичко е измама, и тия термпомпи/климатици, радиатори, подово. Лично съм разбрал, че е една голяма измам. Аз в къщи се отоплявам с една крушка с нажежаема жичка, те са по-ефективни от тези кабели понеже развиват около 1600 градуса, и може да си вземеш 60 вата да не се прецакваш за същата температура да гориш повече ток със 100 ватовите. Всяка крушка - пирон в ковчега на руския гъз, ааа така де газ.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
На плочките е по-друго. Под 500W нищо няма да направиш с плочките. Пък на климатика под 1000W няма да се усети.
Тея градуси които цитираш, ще топлят стая, Да ама не. Поялника ми е 30W и загрява до 400гр. и кво ще топлим стаята ли?
Бъркаш градуси с енергия.
Свободен си да експериментираш и сам да видиш, че няма да стане. Очевидно часовете по физика си дрямал.
Най-евтино е електрическо одеало.
Директно топли около 30-60-90W съответно на степените.
Ок. Няма да споря. Вие ми отговорихте на на въпроса за климатика и за което съм ви благодарен. Продължавам с проекта пък ще видим може и да сте прав.
шоп - майстор
Определено готина тема. Иде зима и пак изпълзяват изобретателите от мазето, които си мислят, че ще еб.т дявола във въздуха.

То и на свеща пламъка е 1000 гр, но топли колкото....1 свещ:-)))
шоп - майстор
ср юли 27, 2022 10:25 pmsafary написа:

А ако сложите 6м кабел 190 градуса ,244 вата консумация на ток.Мисля че доста по икономично от една духалка
100% сте прав, доста по-икономично от 1 духалка 2500 вата да кажем, но и 10 пъти по-малко топлина :weedman:

Тема "Отопление с вътрешно тяло от климатик Voltel" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: