Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hidrazin - майстор
ср авг 03, 2022 8:08 amdampi0 написа:
Има ли нещо, с което да се покрие за да се запази?
Има. Какъвто въпроса, такъв и отговора…
:partyman:
P.S. Относно Селския и и дето “ Те така се прави на практика” - казва се “Да ви еб@ и техническите на обекта”.
При нов обект (па бил той и заСПАл, не би трябвало да допускат такива простотии от електричарите.
В момента си правим още една нова административна сграда на … къра, извън всякакви населени места.
Около сградата ще има приблизително 1300 метра асфалтови пътища.
Още преди да сложат бордюрите съм положил в земята … около 300 метра проходи. :lol:
Под пътищата - HDPE тръби, гофрирани тръби, PVC тръби … с диаметър от 40 до 250мм.
За каквото съм се сетил и основно за каквото не съм…
Това е нормален строителен обект и така би трябвало да се работи. Не на СПАаааа… :-D
Andri01 - майстор
Е,те тва е! Друго си е...умното!? :? :partyman:
hidrazin - майстор
съб авг 06, 2022 8:31 pmAndri01 написа:
Е,те тва е! Друго си е...умното!
Благодаря!
Умното си е умно а не глух патладжан.
Като моите тая година.
Дребнички останаха - торих ги доволно ама явно акъл не им стига…да порастнат.
Та те така …
:partyman:
P.S. Andri01 (Кемо) - твърдо поддържаш девиза:
“Аз съм спамер. Обичам наште Интернет потребители
по-глупави от мене,
Спамер да се наричам -
първа радост е за мене. ”
Andri01 - майстор
Има една народна приказка: " Ни се води,ни се кара"!! Даже и да те похвали ЧОВЕК, в най-добрия смисъл на думата,пак се дървиш!! Е,въпрос на акъл!! Уважавам селяните,но селянДУРИТЕ - за нищо не стават, са се тъпи по рождение! Даже и да се ровят из "Google"! Естествено НЕ става въпрос за тебе,нали ! :prayer: :partyman:
П.С.: Не, не ТЕ обичам. А за глупостта СИ, си прав!! :partyman:
hidrazin - майстор
съб авг 06, 2022 10:23 pmAndri01 написа:
Има една …
… песен. Довижданееее… Маргарита Хранова. Аре чао …



:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
съб авг 06, 2022 7:54 pmiliya_i написа:
Тоя кабел е явно някаква времянка за строежа. Ако е нещо за постоянно е просто някаква идиотщина.
Да, точно е времянка. Бях с впечатлението, че се пита за времянка.А такива по строителните обекти няма как да няма. Несериозно е да се говори, че всеки път ще се вкопава в асфалта или бетона за няколко дни ... Металната тръба е добра идея, но трябва да е фиксирана здраво. В противен случай ефекта от нея е отрицателен.
Да успокоя хидразин - кабелни канали с шахти обекта си има достатъчно.
dampi0 - напреднал
Благодаря на всички за отговорите.

Кабелът е пуснат след вземане на акт16 на обекта и е свързан към машинка за отваряне на портал, която в последствие реших да купя. Не съм токаджия и не ми е работа да пипам, затова и питах тук за по-просто решение.

Като цяло смятам да ползвам варианта с швелера, който най много ми хареса.
Hoвoceлckи - майстор
Като цяло щом е за постоянно, вземи та си го вкопай. Добре би било да го вкараш някаква тръба (PVC), с идеята да може да се смени при необходимост.
Лесните и евтини неща излизат поне двойно :idea:

Тема "Как да запазя кабел?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: