Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Имам работеща инсталация на вилата 2 етажа по 50 м2 на камина с дърва (25kw много ми е знам) 4 алуминиеви радиатори, 2 лири в баня и тоалетна и един бойлер 100л. И тъй като през пове4ето време отоплявам само единият етаж искам да добавя термопомпа 8KW към съществуващата ве4е инсталация която вклю4ва и загряването на бойлера от слън4ев колектор. Въпроса ми е нужно ли е за да се вклю4и термопомпата буферен съд (предложиха ми 50л) със още една циркулационна помпа? или има на4ин термопомпата да се вклю4и директно в системата (паралелно на камината предполагам) и да се ползва старата циркулационна помпа а бойлера да акумулира топлината и да изпълнява ролята на буферен съд?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Какво мило ми стана, олекнах с 4етвърт век
dedal - специалист
чет сеп 29, 2022 10:55 amsytolk написа:
Имам работеща инсталация на вилата 2 етажа по 50 м2 на камина с дърва (25kw много ми е знам) 4 алуминиеви радиатори, 2 лири в баня и тоалетна и един бойлер 100л. И тъй като през пове4ето време отоплявам само единият етаж искам да добавя термопомпа 8KW към съществуващата ве4е инсталация която вклю4ва и загряването на бойлера от слън4ев колектор. Въпроса ми е нужно ли е за да се вклю4и термопомпата буферен съд (предложиха ми 50л) със още една циркулационна помпа? или има на4ин термопомпата да се вклю4и директно в системата (паралелно на камината предполагам) и да се ползва старата циркулационна помпа а бойлера да акумулира топлината и да изпълнява ролята на буферен съд?
Аз с 8 киловата топля 160 квадрата, основния въпрос на е на колко държиш водата за да ти е комфортно? Буфера без серпентини и задължително 2 помпи, и 60 литра ще свърши работа.
Пращам схеми за свързване оригинални от моята термопомпа. Пиши на лично.

Тема "Свързване на термопонпа със съществуваща инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: