• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
molt - специалист
Здравейте, имах дворна врата двукрилна и сгъваща се на четири.
Прикачен файл:
IMG_20200505_084918 (1).jpg

Работеше си добре , но решихме да я направим "плътна". За това и преди година и половина доби този вид.
Прикачен файл:
IMG_20221004_085158.jpg Изглед отвътре
Прикачен файл:
IMG_20221004_085400 (1).jpg Изглед отвън

И този вариант работи добре и безпроблемно за сега. Широка е 4.1м. и висока 2 м. и искам да и направя заключване и да я укрепя в средата.
До сега издържа на доста силни ветрове, но виждам слабо място в средата няма укрепване.Да се застраховам.
Идеята ми е следната.

Прикачен файл:
IMG_20221004_085158.jpg

В жълто-режа връхчетата и да продължа и двата профила/размери 40х20 мм. / с около 30см. и да влизат в канал залепен на релсата.Проблем ще е в точноста на влизане и да няма луфт мехду профилите и канала.

Мисля за подобен канал.
Прикачен файл:
a397.jpg
събразен с размера на профила
a397.jpg (38.88 KиБ) Видяна 1738 пъти
В червено - профилите се разпробиват/маха се дъното и в тях вкарвам имам купен профил 20х20 мм. да влезне. С дължина поне по 1м. прави се прорези с шлайф на 40х20 профила и се хваща скрития 20х20 с резе/дръжка.За да може да се повдига и отваря вратата.
https://shop.intesa.bg/4275-large_defau ... bfm-11.jpg
Същия принцип на работа , но с др. размери и двустранна дръжка да се отваря от двете страни.

Мислех и за долу да е ключалка тип греда, но са ми скъпи над 140 лв. и са с малко ход и все да клякам за да отключа.По-добре да направя зъбна рейка от профила 20х20 и да го вкарам пак в 40х20.Да взема патронник със зъбно.Да го вкарам в профира 40х20 мм..и да има резе и ключалка.
Вие какво мислите ?
molt - специалист
Прикачен файл:
Без име.jpg
Без име.jpg (62.67 KиБ) Видяна 1560 пъти


Черното е профил 40х20 мм
В него е профила 20х20 мм. и зъбно колело .
Жълто дръжка/болт за въртене на колелото.
Дали в домашни условия може да се направи зъбна рейка от профили 20х20мм.Леко с флайфа къси прорези за даденото зъбно. И с едно зъбно да си направя подобен механизъм.
chapara - майстор
Чакам да се роди нещо лесно красиво и удобно, а темата зацикля в простотии!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Резетата са се доказали за хиляди години. Варианти и модели много ...
molt - специалист
съб окт 08, 2022 12:16 amchapara написа:
Чакам да се роди нещо лесно красиво и удобно, а темата зацикля в простотии!
Не мога да разбера какво искаш да кажеш.

n_a да определено ще е някакъв тип резе.На пазара не мога да намеря точно за моя случай.За това мисля вариант за изработване на заключване/застопопряване на вратата.
gogo7777 - майстор
пет окт 07, 2022 5:00 pmmolt написа:
Черното е профил 40х20 мм
В него е профила 20х20 мм. и зъбно колело ......... И с едно зъбно да си направя подобен механизъм.
Профил 20х20 няма да влезне в профил 40х20
С едно зъбно колело нестава......Така, както си го нарисувал, при завъртане на дръжката едното резе ще ходи надолу, другото нагоре.
:drinkers:

ПП......Съсипали сте портата с тая ламарина, която сте добавили впоследствие
krasi92 - майстор
нед окт 09, 2022 10:30 amgogo7777 написа:
пет окт 07, 2022 5:00 pmmolt написа:
Черното е профил 40х20 мм
В него е профила 20х20 мм. и зъбно колело ......... И с едно зъбно да си направя подобен механизъм.
Профил 20х20 няма да влезне в профил 40х20
С едно зъбно колело нестава......Така, както си го нарисувал, при завъртане на дръжката едното резе ще ходи надолу, другото нагоре.
:drinkers:

ПП......Съсипали сте портата с тая ламарина, която сте добавили впоследствие
+1
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не искат да им заничат минувачите, това е ясно и разбираемо. Абе защо е тази повсеместна тенденция да си доказвате вкуса? Това е нещо лично и не е в тематиката на форума!
Lutchezar - майстор
Не става въпрос за вкус според мен. Няма откъде да минава вятъра. Преди мрежа и дупки. Сега зид и ламарина.
Въздушното налягане преди е било символично, сега е огромно при силен вятър. Или се прави огромна тежка врата с лагери отдолу или се слага конструкция пропускаща вятъра. Резета и подпорки ще удържат само до някоя степен. Урганен вятър ще я отвее тази врата като хвърчило.
krasi92 - майстор
Зарежи. Няма смисъл.
  • 1
  • 2

Тема "Заключване на дворна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: