• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
krasi92 - майстор
С циментова шпакловка за 2мм. Много е здрава
съб ное 12, 2022 11:07 pmchapara написа:
съб ное 12, 2022 9:49 pmgabsoN написа:
Здравейте,
Най-накрая ми монтираха врата. Бях се спрял на Рьофикс 510 за измазването, обаче в техническите данни за мазилката пише, че минималният слой трябва да е 1см, а при мен трябва да е около 2 3 мм. С какво е най-добре да го измажа за да стане достатъчно здраво?
Кое определа дебелината при теб? Ако да е тънко, трябва основата да е супер здрава! Ако не е ти трябва, по здрава мазилка, ако има опасност от влага-хидроизолация преди финиша! Нещата не са спонтанни, а премислено последователни. Ей такива ми ти работи, не е като да го напляскаш, пък колкото изкара😎
Опитвам се да премисля нещата, за това задавам въпроси. Не искам просто да го намацам :)
Основата е тухла и бетон. Дебелината се определя от рамката на вратата. Прикачам снимки:

https://1drv.ms/f/s!Asy965fpU6q4znA0bKF2TMOdrpLA


нед ное 13, 2022 9:24 amkrasi92 написа:
С циментова шпакловка за 2мм. Много е здрава

Може ли да препоръчате марка и модел?
zz_stefanov - майстор
Като ти гледам снимките наистина ти трябва тънка шпакловка, но първо трябва да се запълнят дупките в тухлите, примерно с хоросан. Без това няма как да стане.
Може и с пяна, после мрежа и циментова шпакловка/лепило.
Мрежата от пластмасовата ли или алуминиева?
Също намерих половин чувал Баумит ДуоКонтакт дали ще свърши работа? Или да препоръчате друг материал, цената не е от значение.
miliad - майстор
Добре де, ама за какво му е тази мрежа?
  • 1
  • 2

Тема "Обръщане на гаражна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: