• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте майстори,

Кефя се да майсторя сам, гледам доста видеа и чета статии, но още не ми е напълно ясно, кога какъв материал се използва.
Ситуацията е следната, ще сменям старата гаражна врата със секционна и при смяната ще останат тухлите отвън и искам да я "обърна"
Идеята ми е да измажа тухлите 1во със хоросан и после да сложа алуминиев ъгъл и да шпакловам със циментова шпакловка + гласфазерна лента, понеже е отвън.
Доколкото разбрах гипсовите смеси са за вътрешно ползване.
Та планът ми добър ли е? Има ли по добри варианти за това? Основата ми както казах е тухли, да слагам ли дълбоко проникващ грунд?
Също какви са пропорциите за забъркване на хоросана - пясък, вар и цимент, понеже ще измазвам и хоризонтално и ме е страх да не пада материала,
а искам да стане здраво и да не се напука.
Благодаря предварително за съветите! :-D
kr1100 - майстор
има готов - вароциментова мазилка в торби / май бяха 25 кг/
chapara - майстор
чет окт 27, 2022 4:45 pmkr1100 написа:
има готов - вароциментова мазилка в торби / май бяха 25 кг/
И май са 6-7лева торбата. :? :cool:
zz_stefanov - майстор
Говориш за тухли, които предполагам трябва да се укрепят. Сигурно гониш и сантиметри на отвора. Та най тънко и здраво с флексово мразоустойчиво лепило за плочки.

Снимки няма да навредят. Все пак това е корекция на съществуващото.
miliad - майстор
Във форума има огромна тема от 3 части, как се работи с вароциментов разтвор.
Подготовка, материали, инструменти , всичко.
А за какъв дявол ти е тази гласфазерна лента външно -нямам никаква идея.
нед окт 30, 2022 8:23 amzz_stefanov написа:
Говориш за тухли, които предполагам трябва да се укрепят. Сигурно гониш и сантиметри на отвора. Та най тънко и здраво с флексово мразоустойчиво лепило за плочки.

Снимки няма да навредят. Все пак това е корекция на съществуващото.
Като имам възможност ще пратя снимки. Не мисля, че има нужда от укрепване на тухлите, те са си здраво захванати в основата на вратата.
Иначе за лепилото, нещо от рода на Cerasit СМ 12 Flex ще свърши ли работа? И може ли да се боядиса с латекс директно върху него?

Иначе представлява нещо подобно като от тези снимки: https://www.codkey.com/our-work/sektsio ... rad-pernik
Като външната част си е измазана в моя случай.
chapara - майстор
Ти с квот да го измажеш, ако се моткаш и замръзне все е тая. Купувай готова мазилка за външно, мажи, па след 15-20 години пак ще го мислиш :-D
Много сте тегави бре, ако света строи с вашите темпове, още да сме в пещерите. Рискувай 20-30кинта за мазилка, направи объл ръб, да не си подпетиш някой калник и си свиркай. Всяка изсъхнала мазилка можеш да боядисаш с ФАСАДНА боя!
Здравейте,
Най-накрая ми монтираха врата. Бях се спрял на Рьофикс 510 за измазването, обаче в техническите данни за мазилката пише, че минималният слой трябва да е 1см, а при мен трябва да е около 2 3 мм. С какво е най-добре да го измажа за да стане достатъчно здраво?
chapara - майстор
съб ное 12, 2022 9:49 pmgabsoN написа:
Здравейте,
Най-накрая ми монтираха врата. Бях се спрял на Рьофикс 510 за измазването, обаче в техническите данни за мазилката пише, че минималният слой трябва да е 1см, а при мен трябва да е около 2 3 мм. С какво е най-добре да го измажа за да стане достатъчно здраво?
Кое определа дебелината при теб? Ако да е тънко, трябва основата да е супер здрава! Ако не е ти трябва, по здрава мазилка, ако има опасност от влага-хидроизолация преди финиша! Нещата не са спонтанни, а премислено последователни. Ей такива ми ти работи, не е като да го напляскаш, пък колкото изкара😎
  • 1
  • 2

Тема "Обръщане на гаражна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: