Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
DundyTheCroc - майстор
Батка, успокой малко топката, че че получиш сърцепляс :) Никой не те критикува за спойките и за пакета, а за това как зареждаш.
Човешко е да си признаеш грешката, а не да се пениш как ти зареждаш на 15 волта и си прав, а цял свят се мъчи с CC/CV зарядни и греши.
petromaniq66 - специалист
Какво да се успокои? Форума не е негов...той създаде интрига, сега други са виновни. Уж иска акъл уж, а се самоизтъква. Ами вземи си от мненията, каквото ти трябва. Като си толкова вещ Оправяй се сам!
tzetz009 - специалист
съб ное 05, 2022 7:50 pmmishuk написа:

..... Или като някой с претенции за експерт, ти сравнява батери пак с бойлер. Отворете която и да е батерия на компютър, винтоверт или каквото се сетите там и проверете колко защити има там а? Днес даже мислех да пиша на Тошиба, да ги питам как смеят да сложат зарядно 15 волта на тяхната 3s батерия, не знаят ли че в олх пише 12,6 волта. Та така с правилното и неправилното. Когато някой ми покаже неговият пакет, как е направен, с подробности и снимки, мога да обсъждаме..........,. Така че, на теоритиците ще кажа, това е ПРАВИЛНИЯ начин, След като приключих тази халтурка, я занесох на инжинер по микроелектоника, да направи тест и да провери свързването. Човекът нямаше забележки, освен към грозните ми спойки, които презапои. :lol:
:? Тези "камъни" ги хвърляш в "моята градина" , така ли?

1) Давам ти елементарна асоциация на тема сигурност. Градацията на две нива е от най-проЗд вид!!! С думи прости толкова мога да "го нарисувам".

2) Не съм експерт, а съм със средно-специално образование. Хоби ми е да се бъркам на инженерите в работата :lol: !

3) Отварял съм и съм стигал до акумулаторните елементи на компютър, таблет, винтоверт и телефон! Вадил съм и залепени за дисплея полимерни батерии. На телефона, от който пиша кой му е сменял батерията? Дядо ми ли?

4) Нямам достатъчно технологично време ( като руснаците :lol: ) да задълбавам с разглобяване, снимане и обяснения. Аз тия пържоли ли да гледам или твоя интерес???
Прикачен файл:
IMG_20221105_180414.jpg
5) И не съм теоретик. Нито аз съм първия нито ти ще си последния, който си е спретнал 3S"X"P пакет!!!!!

6) На инжИнера му прати много здраве от мен. Набий му един "парен чук" и му кажи повече да не те подвежда!

:partyman: :partyman: :partyman:
mishuk - напреднал
съб ное 05, 2022 8:16 pmDundyTheCroc написа:
Батка, успокой малко топката, че че получиш сърцепляс :) Никой не те критикува за спойките и за пакета, а за това как зареждаш.
Човешко е да си признаеш грешката, а не да се пениш как ти зареждаш на 15 волта и си прав, а цял свят се мъчи с CC/CV зарядни и греши.
Изображение
Успокоих се и поръчах тъпата платка. Въпреки че не виждам файда от нея :axe:
DundyTheCroc - майстор
Не е тъпа платката, с такава си зареждам 5P/7S батерия от две години и никакви проблеми. Ако замениш потенциометрите със стандартни (най-добре 10 оборотни за по-голяма точност) и сложиш един Волт/Ампер метър се получава универсално зарядно за всякакви батерии. Изобщо такива платки имам няколко из нас, само над 3-4А им трябва активно охлаждане.

Тема "12 волтова литиево-йонна батерия направи си сам." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: