• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,
(Предистория) Закупих си гладиатор, който е 200cm x 200cm. Положих 2 метра мастар на земята където мисля да позиционирам уреда, в средата мастара лети около 2см.

Мога ли да запълня само неразвностите, а не да изравняван целия под със саморазливна смес?
Има ли някакъв по-добър начин за да изравня пода и да бъде устойчив на тази тежест (300кг) ?
Удачно ли е да полагам саморазливна само във вдлъбнатината?

Не съм строител и тази тема ми е тъмна Индия.
Благодаря!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Саморазливна не е удачна :-)
От какъв материал е " земята където мисля да позиционирам уреда"
Колко тежи гладиаторът?
brum - майстор
Ако върху саморазливната замазка ще има нещо (ламинат примерно) ще стане. Ако не - всяка замазка ще се изрони.

Какъв ти е пода в момента? Тоя гладиатор на колко точки лежи? Няма ли регулиращи крачета?

Бих си спестил цялото занимание ако краката се регулират. Ако ли не - подложки там където лягат.
ср ное 30, 2022 6:00 amn_a написа:
Саморазливна не е удачна :-)
От какъв материал е " земята където мисля да позиционирам уреда"
Колко тежи гладиаторът?
Бетонова плоча (къща, втори етаж).
260кг
ср ное 30, 2022 7:43 ambrum написа:
Ако върху саморазливната замазка ще има нещо (ламинат примерно) ще стане. Ако не - всяка замазка ще се изрони.

Какъв ти е пода в момента? Тоя гладиатор на колко точки лежи? Няма ли регулиращи крачета?

Бих си спестил цялото занимание ако краката се регулират. Ако ли не - подложки там където лягат.
Пода в момента е бетонова плоча.
Тежи през цялото си тяло, 226см x 196см. Няма регулиращи крачета.
brum - майстор
Слагай подложки през 20-30 сантиметра.

Ако не ти харесва варианта с подложки можеш да мислиш за саморазливни замазки. Недостатъка им е, че не са годни за директно ходене върху тях, защото ще почнат да се ронят. Ако има настилка върху тях (балатум примерно) ще стане.

На саморазливните полагането им не е от най-тривиалните задачи - подготовки на основата, бележене на местата където ще наливаш (дупките), майки, иглени валяци за изваждане на въздуха. Или поне за тези се сещам за сега.

Кръпките дето ги мислиш (за наливане в ниските точки) не ги смятам за удачни. Ако ще наливаш цялото помещение и ще го затваряш после с настилка - да, но за един гладиатор не бих се вкарвал във филма. Едни подложки ще свършат достатъчно работа за да не го мислиш.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср ное 30, 2022 7:46 amValentin99 написа:
ср ное 30, 2022 6:00 amn_a написа:
Саморазливна не е удачна :-)
От какъв материал е " земята където мисля да позиционирам уреда"
Колко тежи гладиаторът?
Бетонова плоча (къща, втори етаж).
260кг
Запълни с цимент+пясък+вода. Грубо, без да изкарваш на нула. Да е равно и нивелирано. Разбъркай на сухо и добави малко вода, земновлажно. Може и с циментово лепило, евтино, на два слоя. Отгоре сложи OSB две плоскости. Циментовото е само да изравни , носещо е OSB. Грунд под и над цимента
krasi92 - майстор
4 квадрата гранитогрес и на другия ден си на арената
ср ное 30, 2022 2:35 pmn_a написа:
ср ное 30, 2022 7:46 amValentin99 написа:
ср ное 30, 2022 6:00 amn_a написа:
Саморазливна не е удачна :-)
От какъв материал е " земята където мисля да позиционирам уреда"
Колко тежи гладиаторът?
Бетонова плоча (къща, втори етаж).
260кг
Запълни с цимент+пясък+вода. Грубо, без да изкарваш на нула. Да е равно и нивелирано. Разбъркай на сухо и добави малко вода, земновлажно. Може и с циментово лепило, евтино, на два слоя. Отгоре сложи OSB две плоскости. Циментовото е само да изравни , носещо е OSB. Грунд под и над цимента
Много благодаря за съвета и отделеното време!
ср ное 30, 2022 5:31 pmkrasi92 написа:
4 квадрата гранитогрес и на другия ден си на арената
Много благодаря за съвета и отделеното време!
  • 1
  • 2

Тема "Изравняване на под само в определено място" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: