Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

В имота на село имам допълнителна постройка 4х6 метра, която искам да обособя като гараж. Проблема е, че пода е от пръст, а вече има изградени тухлени стени и някак си е излята бетонна плоча с армировка за таван.

Въпроса ми е дали би било проблем да се излее 15см бетон с армировка за под и ако не е - трябва ли и по какъв начин да се осъществи връзка със стените?

Ако има някакви неточности или нещо, което трябва да се доизясни - само питайте.

Поздрави
шоп - майстор
ср ное 30, 2022 2:23 pmxell написа:
Въпроса ми е дали би било проблем да се излее 15см бетон с армировка за под и ако не е - трябва ли и по какъв начин да се осъществи връзка със стените?
Нямаш никакви проблеми да си отлееш една 15 см армирана бетонна основа. Аз не бих го хващал за стените. Важното е основата да е добре трамбована. Може да положиш отдолу пясък или трошен камък, но не е задължително. Може да си наемеш една виброплоча за 1 ден и да трамбоваш основата.. Сложи и хидроизолация под бетона. 2 слоя дебел найлон е ОК или 2ра употреба винилово платнище от билбордове. Аз само такива ползвам под бетон.
gogo7777 - майстор
ср ное 30, 2022 4:28 pmшоп написа:
Нямаш никакви проблеми да си отлееш една 15 см армирана бетонна основа. Аз не бих го хващал за стените. Важното е основата да е добре трамбована.....
+1
:drinkers:
Последна промяна от gogo7777 на ср ное 30, 2022 6:01 pm, променено общо 1 път.
Благодаря и на двама ви за отговорите! Като му дойде времето за работа по гаража ще докладвам със снимки какво съм направил! Така де, ако не забравя, тъй като ще е напролет, хаха.

Тема "Изливане на бетон в изграден гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: