Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте! По някаква причина диспозерът спря да работи и ще се наложи да го демонтирам и заменя с обикновен сифон. Тъй като не ми позната техниката, реших да помоля тук за помощ.
Знаете ли какъв сифон трябва да взема? Попаднах на този и мисля, че трябва нещо такова:
Прикачен файл:
снимка-3982-sifon-s-prelivna-armatura-za-kuhnenska-mivka.jpg
Сифон с преливна арматура
снимка-3982-sifon-s-prelivna-armatura-za-kuhnenska-mivka.jpg (39.98 KиБ) Видяна 1424 пъти
Сифон с преливна арматура.


Притеснява ме какво се прави с дупката, която ще остане след демонтирането на диспозера.
Прикачен файл:
снимки-2234-melnitsa-otpadatsi-teka-tr-50-4-buton-3.jpg
снимки-2234-melnitsa-otpadatsi-teka-tr-50-4-buton-3.jpg (99.62 KиБ) Видяна 1424 пъти
Мивката е Blanco, купувана преди десетина години. Много прилича на тази, но не съм сигурен за размера:
https://evroset.bg/mivki_blanco_rondo/k ... ndoval_mat

Моля за съвет как да демонтирам диспозера и да сложа обикновен сифон на негово място. Благодаря предварително!
miliad - майстор
Книжка и ключ за диспозера имате ли?
пон дек 05, 2022 8:28 pmmiliad написа:
Книжка и ключ за диспозера имате ли?
За съжаление е от преди повече от десет години и нямам абсолютно нищо.
miliad - майстор
https://www.teka.com/bg-bg/produkt/tr-550_115890013/
От " Документация" си изтеглете "Ръководство" . Описан е детайлно монтажа, карате по обратен ред. Ключа го заместете с яка отвертка или шестограм.
А за новия сифон, вътре или на самата опаковка има упътване с картинки.
Последна промяна от miliad на вт дек 06, 2022 8:04 am, променено общо 1 път.
kozl - майстор
Поръчай си сифон от дистрибуторите на Бланко.
Аз с диспозери не съм се срещал, но мивката ти е обла като три, с които имам досег и имах трудности с намиране на комплект сифон за обла мивка. Разликата е само в стойката за преливника. Тези комплекти, които се предлагат по магазините и огледах бяха само за прави стени на мивката.
Дребна но досадна подробност.
miliad - майстор
вт дек 06, 2022 7:13 amkozl написа:
Поръчай си сифон от дистрибуторите на Бланко.
Аз с диспозери не съм се срещал, но мивката ти е обла като три, с които имам досег и имах трудности с намиране на комплект сифон за обла мивка. Разликата е само в стойката за преливника. Тези комплекти, които се предлагат по магазините и огледах бяха само за прави стени на мивката.
Дребна но досадна подробност.
Стойката на преливника не се сменя. Тя принципно е от оригиналния сифон на мивката, не върви с диспозера, евентуално маркуча към преливника да се наложи да се скъси или подмени. Сменя се само основния сифон 3 1/2.
kozl - майстор
вт дек 06, 2022 8:01 ammiliad написа:
вт дек 06, 2022 7:13 amkozl написа:
Поръчай си сифон от дистрибуторите на Бланко.
Аз с диспозери не съм се срещал, но мивката ти е обла като три, с които имам досег и имах трудности с намиране на комплект сифон за обла мивка. Разликата е само в стойката за преливника. Тези комплекти, които се предлагат по магазините и огледах бяха само за прави стени на мивката.
Дребна но досадна подробност.
Стойката на преливника не се сменя. Тя принципно е от оригиналния сифон на мивката, не върви с диспозера, евентуално маркуча към преливника да се наложи да се скъси или подмени. Сменя се само основния сифон 3 1/2.
Ако има начин да не се пипа стойката и да се ползва съществуващата - да. След повече от 10 г. употреба уплътнението на преливника към мивката е на кокал. Малко да се размести и почва да тече от там, най-вече когато се ползва пълна мивката до преливника.
Гледам на мивката при мен е тръба почити правоъгълна, а не е маркуч. Сифона съм сменял с комплект, но нямам спомени оригинален ли е или ....
При майка ми се запуши сифона миналата година. Наложи се да го разглобя и после шурна отвсякъде, защото уплътненията кокалясали и не уплътняват. Та и там нов та се надянах на проблема за правите и обли мивки, защото купих сифон от магазин за ВиК, а не оригинален.
miliad - майстор
За стареенето си прав.
Иначе в повечето комплекти сифони има две уплътнения за преливника, за правоъгълно и за кръгло корите.
Иначе, тук на снимката коритото е правоъгълно.
Здравейте! Извинявам се за объркването - снимката е примерна за дупката, която ще остане след махането на диспозера. Иначе мивката я пратих коя е:
https://evroset.bg/mivki_blanco_rondo/k ... ndoval_mat

Тема "Демонтиране на диспозер и заменяне с обикновен сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: