• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
пет яну 13, 2023 8:16 pmyanko78 написа:
Какви са тия локуми за едно просто юсб в банята? Това да не е трифазен оголен кабел под течащата вода в душ зоната? Масово навсякъде в баните се слагат нормални контакти с нормално напрежение и няма никакви проблеми. Във всяка хотелска баня също има и сешоар към контакта.
Как ще преправяте инсталацията, че да закарате ниско напрежение до въпросния контакт?
Какво пречи да си сложите нормален контакт в който да си зареждате устройствата? Всяко от споменатите устройства си имат собствени захранвания на 220 волта. Ако нямат, винаги може да ползвате от друго устройство.
Какво ви пречи ако се притеснявате от някакви напрежения в банята, да си заредите извън нея устройствата? Заредени, ще карат с месеци.
Много ми е интересно как сами и с помоща от съфорумци, се вкарвате в някакви безумни предложения и “решения”.
Свободни сме да си питаме каквото си искаме, това дали ще го направя е друг въпрос. Колонката кара 1-2 дни най-много. Вие си носете четката и колонките от други стаи в банята аз предпочитам ако има вариант да е в банята да го инсталриам един път и да не мисля повече за това.

В момента четката ми е в банят а шкаф с контакт, сегашната ми баня е 3 квадрата, живея тук от 6 години и никога не съм имал проблем. Сега разбирам обаче, че този контакт когато е отворен (постоянно така стои с включена четка), се води с IP40. Тази баня, за която питам е 5 квадрата далеч от душа, но интериорният дизайн не е предвидил шкафове, затова искам да съм запознат с рисковте.

Като не ти се четат "безуми предложения" подминавай човече, не се занимвай със "съфорумци".

Хубаво е все пак, че има и свестни хора дето сподеят каквото знаят, а не само да мрънкат.
yanko78 - специалист
Давай, давай, в правилна посока вървиш, а и все пак от 3кв баня, отиваш на 5кв, масонска работа. И колонката ти е яка, щом 1-2 дни държи, при средно 2-3 душа на ден по 5-6 минути…..Амаааааа кой съм аз нещастника, да се бутам между свестните хора???
Погледни и сайтовете на Протон, Викиват и подобните за електронни компоненти, имат богат избор.

А! И четката постоянно включена в контакт IP44, (която и трябва юсб да се зарежда) при отворено пОЛОжение….
Ама се радвам, че има мислещи хора като вас, нуждаем се.
пет яну 13, 2023 10:09 pmyanko78 написа:
И колонката ти е яка, щом 1-2 дни държи, при средно 2-3 душа на ден по 5-6 минути
Един път забравя да я изключа на излизане и на следващия ден вече е паднала батерията.

В крайна сметка ще си сложа два от тея контакти с капаците, за да си ми пише на отворения капак IP44, ей така за кеф, защото така правят навсякъде.
i486 - специалист
Помисли за вариант да си миеш зъбите в кухнята. Щом толкова държиш на ел. четка.
pavelvasilev - специалист
Понеже ползваме електрическа четка за зъби, електрическа самобръсначка и електрически тример за тяло, всичко това си иска зареждане на удобно място, ето как намерихме безопасно решение за контакт в банята, купихме PVC шкаф с врата с огледало за баня, като кабела за тока е предварително изведен в банята още от строителя, преди да монтирам шкафа за баня, пробих в най-горен ваш ляв ъгъл за да мине кабела, после плътно със силикон около отвора и кабела, после монтирах контакт специално за баня с капаче, контакта така е защитен един път от самия шкаф и втори път, самия контакт е с капаче, спокойно си зареждам вътре в шкафа всичко което трябва, отделно вратичката на шкафа така се отваря, че дори и душа да пуснеш и да отвориш вратичката пак не може да влезе вода, така сме много години и е напълно безопасно, ще се опитам да кача снимка.

Прикачен файл:
1.png
Прикачен файл:
2.png
съб яну 14, 2023 5:57 pmpavelvasilev написа:
Понеже ползваме електрическа четка за зъби, електрическа самобръсначка и електрически тример за тяло, всичко това си иска зареждане на удобно място, ето как намерихме безопасно решение за контакт в банята, купихме PVC шкаф с врата с огледало за баня, като кабела за тока е предварително изведен в банята още от строителя, преди да монтирам шкафа за баня, пробих в най-горен ваш ляв ъгъл за да мине кабела, после плътно със силикон около отвора и кабела, после монтирах контакт специално за баня с капаче, контакта така е защитен един път от самия шкаф и втори път, самия контакт е с капаче, спокойно си зареждам вътре в шкафа всичко което трябва, отделно вратичката на шкафа така се отваря, че дори и душа да пуснеш и да отвориш вратичката пак не може да влезе вода, така сме много години и е напълно безопасно, ще се опитам да кача снимка.
Благодаря, че споделяте, ще помисля дали ще мога да измисля и аз някакъв шкаф.
torbalan - Дървен философ
Аз зарядните съм ги изнесал пред баните. Но при мен място много.
Дребния, като заседне да мъти с телефона си влачи един удължител и зарядно. :)

Не бих монтирал USB контакт във влажно помещение. Бих помислил за вариант в друго помещение. Коридор, спалня или където е удобно. Все пак не зареждаме по два пъти на ден. :)
Споделям все пак резултата ако на някой му е потребно в бъдеще. Благодаря за мненията!

Прикачен файл

IMG_8926.jpg

Прикачен файл

IMG_8927.jpg
  • 1
  • 2

Тема "USB контакт в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: