Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Ал_ - специалист
Лепенето не ми се понрави, кекаво ми се струва. Е, с какво се дупчи тая пущина? Имах някакво неизползвано свредло за стъкло и керамика на бош - мъка, няма мърдане. Накрая направих малък отвор с центъра на фрезера, с който пробивах за контакта, и лека полека с бургия за бетон. Зор видях с 4 отвора, ама по лошото е, че бягат - фланецът трябваше да легне точно в кръга от шарката. Да, ама не. Не си личи много, но ме дразни, а имам да дупча за още два фланеца. Какво свредло да ползвам?

Прикачен файл

7dlluk.jpg
7dlluk.jpg (72.7 KиБ) Видяна 690 пъти
chapara - майстор
Фрези за гранит, има от 6мм. на горе.
yanko78 - специалист
Не е задължително да е SDS, има и за обикновена бормашина или винтоверт.

Изображение
kozl - майстор
Аз пробивам с бор коронки с диамантено покритие и с доста често охлаждане в съд с вода. Т.е. един отвор с няколко пъти охлаждане. Ако се прегреят бор короните, пада абразивния материал и брак. И с една твърда тел избутвам материала от тръбичката на бор коронката. Размерите почват от диаметър 5 мм. Имаше Лидълски комплект с водач за различните диаметри. Подобни комплекти предлагат и на Райдер. И препоръчвам употреба на водач. Може и от парче дъска с отвор за бор короната и друг да задържа или да се залепи парчето с лепенки към плочките.
Тези бургии за стъкло с острие като на стрела от твърд метал, стават за фаянсови плочки. В гранитогреса аз имах неудачи с този вид бургии, но не помня дали защото бързо се затъпяват или изобщо не успях да пробия плочка :?
chapara - майстор
вт мар 07, 2023 10:29 pmchapara написа:
Фрези за гранит, има от 6мм. на горе.
И са за над 400 дупки и нагоре :cool:
Не знам каква е ползата от аматьорски предложения :?
Ал_ - специалист
ср мар 08, 2023 3:21 pmchapara написа:
Не знам каква е ползата от аматьорски предложения :?
Мога да ти дам моята гледна точка. Аз също съм за качествените инструменти и консумативи, но ако в случая хубавата боркорона е 100+ лв, а ми трябва всичко на всичко за 8 отвора ф6 - не смятам покупката за оправдана и ще прибегна до така наречените аматьорски предложения. Като съм убеден, че пак ще се постигне повече от задоволителен резултат, дори и от човек с две леви ръце като мен.
chapara - майстор
Ами провери да видиш колко струва. За моментната ситуация и аз не знам, защото имам и съм я купувал за не повече от 20тина лева.
И гледната точка е да се провери, а не да се робува на митове и легенди.
Ал_ - специалист
Не знам защо реши, че не съм проверил. Но друго имах предвид. А именно, че така наречените аматьорски предложения често пъти работят, и дават повече от добър резултат (да не говорим, че тук се споменаха от личен опит). И честно казано не вярвам да не си стигал нееднократно до този извод, докато добиваш самочувствието да говориш като професионалист. А дори и след това. Пак казвам, не оспорвам предимствата на правилните и качествени машини и консумативи. Дори напротив
chapara - майстор
Всеки преценява според вижданията си и най вече според джоба си, това е голата истина :roll:
Ал_ - специалист
Един съсед(70+) изби рибата. Идва да му проверя едни документи, вижда двата фланеца и пита що не са монтирани. Обяснявам, че чакам фреза - дядо ти само с фрези е пробивал навремето :) отидохме до тях, заточи на шмиргела бургии 4 и 6 мм и ме прати да дупча. Ми....чиста работа. Утре ще откажа боркоронката, но за пробата проверих в близкия хипермаркет какво има. Взех бош за гранит и алпен за керамика. Дават ги за винтоверт. Даааа, бе. Е, за пробата се справиха
Прикачен файл:
7e7mgx.jpg
7e7mgx.jpg (100.02 KиБ) Видяна 368 пъти

Но си е тегаво. Та с бормашината чиста работа. Алпенът по добър. Бошът уж лонг лайф, но повече от 20 отвора не му давам
В общи линии голямо чакане докато свърша - за времето, през което чаках да ми калиброват талпата, която ползвах за прозореца поръчах и дойде barn door механизъм от Чехия, монтирах го, свалих боята на стара дървена врата, грундирах я, боядисах я и я закачих на механизма, разкарах пералнята, модифицирах долния ред шкафове и сложих миялна, на майтап и акцентна тв стена се получи. Да видим сега колко време ще чакам римските щори, и няколко парчета мдф, необходими да довърша модифицифания долен ред :-D
Прикачен файл:
7e7no9.jpg
7e7no9.jpg (92.17 KиБ) Видяна 368 пъти
Нещо му стана на телефона и не се справя добре със снимки на слаба светлина.
Дълго стана, извинявам се за което. Благодаря на всички за мненията и съветите!

Тема "Гръб на кухнч от гранитогрес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: