• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Киррил - специалист
Трябва ми малък индукционен нагревател за нагряване на скалпели и тънка тел, но цените са сериозни - над 500 лева.
Замислех се дали от лепачка за тръби, която нагрява до около 300 градуса на края на метала, ако той се замени с дебела медна жица, тя няма да стане нещо подобно на индукционен нагревател.
Не знам на какъв принцип работи лепачката.
Прикачен файл:
Snap35.jpg
Snap35.jpg (61.79 KиБ) Видяна 646 пъти

Прикачен файл:
Snap33.jpg
Snap33.jpg (21.78 KиБ) Видяна 646 пъти
Andri01 - майстор
Принципа на работа на лепачката е коренно различен от този на индукционния поялник.
hidrazin - майстор
НЕ !!! За триците и маймуните мисля всичко е ясно?
:partyman:
Киррил - специалист
Благодаря, не бях наясно с принципът на работа на лепачката.
petromaniq66 - специалист
Значи поне е ясен принципа на индукционния нагревател и скалпелите. :-D За металите се ползват високочестотни електромагнитни вълни, а за пласмаси ултразвук. Лепачката е ютия.
Последна промяна от petromaniq66 на нед яну 15, 2023 1:02 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
От това, което съм чувал, не би трябвало 500лв да са проблем за хора, ползващи скалпели :wink:
MamaMy - майстор
Що пък да не се пробва да мине ниско над тополите? Всеки се радва на далаверка :roll:
getzov - напреднал
Индукцията работи с вихрови токове ( токове на Фуко), не става - нищо общо!
Киррил - специалист
Най лесно става с малка газова горелка, но там където трябва да работи духа въздух. Ако бях хирург, нямаше да питам в тоз форум, но не мога да си позволя подобна сума.
Като не става... не става, светът няма да свърши с това. Ще пия една студена вода и толкова. Ще търся бюджетно решение.
  • 1
  • 2

Тема "Преобразуване на лепачка на тръби в индукционен нагревател - възможно ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: