Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Имам юпс на техногама 600 вата. Закачил съм го на тягов акумулатор 200 ампера АГМ на Соларфам. Печката е Палацети Малу с въздушна риза и вентилатор, освен димния, който обдухва ризата. Двата вентилатора са към 100 вата. Когато изгасне тока и се включи юпс, тези вентилатори започват ту да се усилват ту да се намалят. Работят на импулси. Имам и друг юпс, пак 600 вата но марка БГЮПС при който тази аномалия е няма. Много държа на Техногама, защото имат правилна концепция за юпс, като уред. Най-вече наличния режимм на подзаряд. Пратил съм го за проверка в Пловдив, но човека от сервиза каза, че такова чудо не е имало досега. Какво мислите вие по тоз въпрос. Защо вентилаторите работят на пулсации.
brum - майстор
Промяна в напрежението на изхода най-вероятно. Бих му измерил напрежението и да видя дали се променя. Ако да - с това към фирмата от където е.

Пробва ли го с крушка с нажежаема жичка на изхода да видиш как се държи. Колко чести са пулсациите към вентилатора?
За крушка с нажежаема жичка не съм се сетил, но енергоспестяваща работи стабилно. Аз пробвах и друг юпс пак на Техногама, но 200 вата, един съсед ми го даде за проба. С него се получи същата аномалия. А най интересното е, че другият ми юпс си работи без проблем.
krasi92 - майстор
Явно нещо са оптимизирали типично по нашенски и вече не е правилната концепция за юпс. Щом с другия си работиясно че е от техногамските два броя проблема. Наиграха се и тези а бяха добри.
А дали е възможно юпс - а да генерира хармоници?

Тема "Проблем с юпс на пелетна печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: