• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
PIP - майстор
пет мар 03, 2023 10:26 amaleksnp написа:
пет мар 03, 2023 9:02 amPIP написа:
aleksnp, може да ползваш каквито искаш материали, но щом не става дума за временни врати не търсиш ли и някаква естетика?
Да, търся, но трябва да започна от някъде. Първо е основата и колоните нали? Как да ги направя? Там, от където ще купувам желязото, не предлагат квадратни профили. С какви мога да ги заместя?
Ами като не продават каквото ти трябва търси от друго място. Иначе може с всичко, релси, тръби, винкели...
пет мар 03, 2023 11:09 amqrt написа:

Преди години работих за фирма представител на betafence за България.От този тип врати 5 м. https://www.betafence.com/en/robusta-nylofor-gates за кол заминаваше по 1 кубик бетон, и пак провисваха.Това се регулираше с болтовете на снимка 3.Според мен си направи плъзгаща врата, както са ти предложили по - горе.Ще си спестиш доста ядове.
И два кубика да сложат в дупката е без значение за провисването, защото не е от подаването на основите на колоните, а най-често от изпълнението на вратата и тежестта и. За това са болтовете, аз също ползвам този метод за подобни широки порти.
qrt - специалист
Затова и препоръчвам плъзгаща врата.При сегашното качество на желязото по стр. борси ще има огъвания и провисвания.
Andri01 - майстор
Цитат:02 мар 2023 10:17Andri01 написа:
Не си ли мислил за плъзгаща врата? Е,ако имаш място,разбира се. Така си спестяваш куп проблеми.

Нямам място за плъзгаща.
MamaMy - майстор
Аз ползвам за панти кормилни накрайници. По-евтини са от пантите и могат да се регулират. Такива от руските имат и гресьорки.
Лично аз бих изпълнил портата с обща бетонова основа и носещи колони от тръби. Може да се огледат пунктовете за скрап. Има дебелостенни тръби. Ако намериш една дълга най-добре. С едно диагонално рязане по средата получаваш две заострени парчета които да забиеш в двата края на изкопа за основата. Така и така ще викаш багер, той само да ги натисне леко и си готов. Имаш две колони който няма да виснат никога. Малката порта я вгради в едната голяма.
Последна промяна от MamaMy на пет мар 03, 2023 2:23 pm, променено общо 1 път.
m_markovski - специалист
Хайде да почнем от начало.
Чакаш виза, т.е ще проектираш и евентуално ще строиш.
Най-добре изчакай проекта и си направи оградата и портала заедно със строежа.
Преди години и аз се хързулнах като теб, бетонирах на метър в земята колове 100х100х6, които с годините се разкривиха, а багеристът който копаеше основите мина през едната врата. Порталът ми беше 3,80м.
Съветът ми е - изчакай си проекта и като започнеш строежа накарай багериста да ти набие няколко тръби и импровизирай с елементарен портал. Винкел 40х40 е идеален за целта. Ако имаш стари пружини от легла -рамката им също става. Или пък отиваш в някой пункт за скрап и взимаш каквото ти хареса.
aleksnp - специалист
Не съм мислил да викам багер. Стъпките за навеса(лятната кухня) мислех аз да си ги изкопая. Тръби с какъв размер да купя? Винкел 40/40 с каква дебелина да купя?
На скицата съм начертал границата на имота. Има бетонна пътека, която стига до къщата. Не е удобно да е двукрила врата с вградена пешеходна в нея. Идеята ми беще пътеката да съвпадне с пешеходната врата, а от дясно да са големите врати за вход на МПС. Оства примерно 1 м. до ъгъла.

Изображение

Добре, ако може тогава да ми помогнете да направя пешеходната врата, пък после ще мисля за голямата как да бъде.

Една друга идея мисля сега, от горната страна на крилата, да се монтира с болтова връзка метална греда - трегер, която допълнително да укрепи колоните(някой беше питал за трегер), а ако се наложи да минава нещо по-високо, да се маха тази греда от болтовете.
Andri01 - майстор
Аз те питах за трегера. Да,подвижния трегер също е идея. Ако ширината на крилата е 4м. ,имаш 1м. до оградата за в дясно за разпорка на долу. Лявата колона с гредата над малката врата и също една разпорка и ще се опаянти.
nikolov333 - майстор
Подкрепям мнението, че е рано да се прави вратата сега. 1000% ще се преправя след това, така че си сложи от оградните пана за строежите с мрежа и катинар.. Аз съм така не защото не мога да я сложа сега, а защото още нямам нивото на настилката..
aleksnp - специалист
нед мар 05, 2023 4:44 pmnikolov333 написа:
Подкрепям мнението, че е рано да се прави вратата сега. 1000% ще се преправя след това, така че си сложи от оградните пана за строежите с мрежа и катинар.. Аз съм така не защото не мога да я сложа сега, а защото още нямам нивото на настилката..
Ами добре, ще изчакам, няма да я правя сега. Но това не пречи да я измислим как ще е и да се купят железата примерно?

А как стои въпроса с дървена конструкция? Някой може ли да предложи нещо?
bigdragon - майстор
При дървена конструкция диагонала е вече в другата посока,
трябва да работи на натиск.
Справка отново в статиката и съпромата...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Тройна дворна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: