• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
aleksnp - специалист
Здравейте,
Докато чакам да ми излезе визата за проектиране, разполагам с време да се съсреодоточа върху дворната врата към улицата, която трябва да изработя.
Реших да я направя от метал. Имам електрожен и шлайф и аз ще я правя.Ще купувам нови профили. Вратата ще е от три крила - едно единично и едно двойно. Начертах на бързо една скица.
Ако може някой да ми помогне с размерите на профилите, като форма и дебелина, които да купя. Идеята ми е да забия три метални колони в земята с бетон- тръби, квадрат или траверси. И към тях да си сглобявам крилата. Дал съм ориентировъчни размери на крилата. Има много размери и видове метални профили, но аз не знам, какви са подходящи за моя случай. Важно е и с тези цени на метала сега, да не е презапасено излишно. Не съм решил още, какъв ще е пълнежа - или оградна мрежа или ламарина........, но със сигурност единичното крило, трябва да има брава.

Изображение

Гледах клипове за направа на врати, този ми хареса - https://www.youtube.com/watch?v=z9d1ImtKmd4, но няма размери на използваните профили.
Последна промяна от aleksnp на чет мар 02, 2023 4:54 pm, променено общо 1 път.
PIP - майстор
диагоналите се слагат на обратно
aleksnp - специалист
чет мар 02, 2023 8:49 amPIP написа:
диагоналите се слагат на обратно
Добре, ще ги сложа на обратно. Какви профили да купя за колони?
bigdragon - майстор
Дрън, дрън.
Не го прави.
Диагоналите са правилно сложени.
Работят на опън, справка съпромат, фермени конструкции...
Andri01 - майстор
Първо реши ,дали ще имаш трегер над вратата. Защото от това зависи колоните как ще носят тежестта.
PIP - майстор
Не работя с метал, така че го имай предвид. За колони не бих сложил по-малки от 80х80, но това зависи и от самите врати. Колкото по-тежки и плътни (вятър), толкова по корави и здрави трябва да са колоните. Ако вратите са с мрежа вятъра не е толкова голям фактор, но ще трябват повече опаянтвания, за да не се усукват и провисват вратите. Така на изуст аз бих гледал профили 60х40 за вратите, но както казах не съм правил врати от метал.
aleksnp - специалист
чет мар 02, 2023 9:53 amAndri01 написа:
Първо реши ,дали ще имаш трегер над вратата. Защото от това зависи колоните как ще носят тежестта.
Няма да има трегер. Само над единичката ще има малко двускатно покривче от ламарина.
kozl - майстор
чет мар 02, 2023 6:45 amaleksnp написа:
Здравейте,
Докато чакам да ми излезе визата за проектиране, разполагам с време да се съсреодоточа върху дворната вратата към улицата, която трябва да изработя.
Реших да я направя от метал. Имам електрожен и шлайф и аз ще я правя.Ще купувам нови профили. Вратата ще е от три крила - едно единично и едно двойно. Начертах на бързо една скица.
Ако може някой да ми помогне с размерите на профилите, като форма и дебелина, които да купя. Идеята ми е да забия три метални колони в земята с бетон- тръби, квадрат или траверси. И към тях да си сглобявам крилата. Дал съм ориентировъчни размери на крилата. Има много размери и видове метални профили, но аз не знам, какви са подходящи за моя случай. Важно е и с тези цени на метала сега, да не е презапасено излишно. Не съм решил още, какъв ще е пълнежа - или оградна мрежа или ламарина........, но със сигурност единичното крило, трябва да има брава.

Изображение

Гледах клипове за направа на врати, този ми хареса - https://www.youtube.com/watch?v=z9d1ImtKmd4, но няма размери на използваните профили.
Не моем ти разберем чертежо.
Дека са колоните :?
Аз си мисла, че вратата ти е една двукрила за МПС с панти на крило към 2 колони + 1 еднокрила, пешеходна. Мое би :? Тогава диагоналите са добре на картинката.

Това означава 3 броя колони.
aleksnp - специалист
Да, такава е идеята.
Andri01 - майстор
Не си ли мислил за плъзгаща врата? Е,ако имаш място,разбира се. Така си спестяваш куп проблеми.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Тройна дворна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: