• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kozl - майстор
Понеже и моята мисъл е подобна на;
чет апр 20, 2023 12:35 ammiliad написа:
За този проект трябва да помислиш сериозно за защита от дъжд. Водоотвеждане и защита на дървените греди от атмосферното влияние на покрива. Сняг- товароносимост, снегозадържане.
Лист 2/1 как мислиш ще се плъзга в дървен канал, когато поликарбоната почне да се посуква, или в канала се натрупа прах и влага.
Та надявам се цената на защитата на дървения мтериал и цената на плътния поликарбонат 10 мм да откажат автора от такава недомислена идея.
Този поликарбонат от какво ще предпазва?
Каква му е целта на поликарбоната при дъжд ако капе, тече от улеите в гредите?
Дървените греди ще са изложени на атмосферата с хоризонтална плоскост, което в практиката се е доказало, че така дървото е най-неустойчиво на атмосферни влияния.
Допълнително каналите в дървените греди ще задържат вода и влага и предполагам, че в някакъв момент гредите ще се сцепят поради напрежения от набъбване в областа на каналите.
Christo - майстор
Продават се най-различни алуминиеви профили. Има цели системи за сглобяване: планки, ъгли, профилни гайки, снадки и т.н. Правим корпуси на машини с такива. Изглеждат перфектно и са здрави. Има най-различни размери. Точно профили с канали 5-10мм не съм срещал, но не съм и търсил. Ровене в интернет му е майката, не по света, в България. Има много дистрибутори. Режат и по размери. Търсим не монтажници на парапети а доставчици на профили! Това с дървото на дъжда, хем да се плъзга леко, хем да не пропуска вода, да не се криви от слънцето и дъжда, да не гние, ми се вижда химера.

https://www.google.bg/search?q=%D0%B0%D ... 6&dpr=1.13
miliad - майстор
То ако опираме до готови профили, няма нужда от търсене.
Има си готови измислени системи за покриви с плъзгане.
Тук идеята на автора е да бъде "направи си сам".
Спести средства.
Stefan88 - напреднал
Малка промяна в проекта: гредите ще са разположени на 50 см една от друга. Дебелината остава 6 мм. Каналите стават 3 броя един под друг: ще бъдат фрезовани със фрезер лястовича опашка (трапезовиден канал) така че, ако влиза вода в тях да трябва да преодолее някаква височина и по идея да не протича отстрани , а да се изтича по наклона. Поликарбоната става с размери 50см на 150 см . Относно проблема с това , че поликарбоната няма да се движи в каналите мисля да сложа обикновенна шина с дебелина 3мм която да е отдолу и отгоре на всеки канал и стъклото да се движи в него
  • 1
  • 2

Тема "дебелина на плътен поликарбонат за пергола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: