Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Kristov88 - напреднал
Здравейте , живея на втори етаж , имам две тераси едната е усвоена ( затворена) . Та преди години ,когато ми изздидаха терасата и правиха изолацията казах простора да остане , направен е от медни телове. Сега обаче е увиснал и не го ползвам. Простирам на другия балкон. Дограмата е алуминиева и не може да се свали стъклопакета , разстоянието до винкела от прозореца който се отваря е 1м.
Въпросът ми е как да отрежа винкелите , има ли някакви дълги дръжки за ъглошлайф или трябва да търся вишка или стълба ?
KingLin - майстор
Идеята, която стои зад "дълги дръжки за ъглошлайф" по-добре я зарови дълбоко и не посягай повече към нея, щото за разлика от гущерите, на нас нови пръсти и ръце не ни растат. Със стълба също е опасно да се работи с режещ инструмент. Платформа или скеле е най-добре.
miliad - майстор
Стъклопакета се сваля елементарно.
torbalan - Дървен философ
То че няма да си отрежеш пръстите с "дълги дръжки за ъглошлайф" няма, но не е ясно какво ще отрежеш. Винкела ли, дограмата около него или нещо друго...

Търси стълба, скеле и т.н. и работи внимателно. Без да бързаш.
Lutchezar - майстор
Замислям се дали няма да стане с едно режещо диамантено въже с удължения от нормално въже от двата края. Така от прозореца ще си го метнеш, наместиш и бавно и внимателно ще си ги срежеш тръбите, само внимавай долу да няма никой.

Тема "Простор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: