Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
naasko - специалист
До скоро имах най простия вариант за слънчев бойлер 80 литра вързан за комина, но се проби а го закъсах с краката и вече не мога да се катеря много. Искам с максимално малка инвестиция оптимален ефект. В момента имам 80 литров вертикален бойлер с една серпентина и идеята ми е да купя някаква черна тръба и да я разхвърлям по покрива и свързана към серпентината и водата да се топли така. Какъв диаметър ми препоръчвате 16,20 колко метра ще са нужни за да стане водата топла да кажем 45 50 градуса макс. Тези тръби от найлон за капково поливане без капкообразователи са някъде около 1 милиметър дебел те ще свършат ли работа или трябва да си е за бодопроводи. Покрива се пада на някъде около 3 до 4 метра височина от бойлера. Предполагам ще трябва и циркулационна помпа. Колко вата ще са достатъчни за циркулацията. Аз си го представям с някакво термо реле, което да следи, като стигне някаква температура, помпата тръгва движи водата докато спадне да кажем с 10 градуса и спира и така. Ако някой го е правил нещо подобно нека сподели.

Тема "Слънчев бойлер за вилата как ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: