Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
емовлаха - специалист
Скъпичко е, но е хубаво за навес
Ал_ - специалист
вт май 09, 2023 12:05 pmn_a написа:
Дървото и мозайката си имат стремеж към разделяне
Точно затова питам за нещо, което да ги раздели, грунд или нещо друго. Епоксидната смола се залепя добре към дърво и бетон, дали обратното е валидно нямам идея.
Емовлаха, първото ми предложение беше да си направи декорацията и да залея със смола - не се прие.
miliad, точно око, баш 15 мм са.
Имам идея как да стане допълнителното закрепване, материал има, не пречи да направя някои проби при наличието на време. Пък ако сеирджиите излязат прави - да сме живи и здрави
chapara - майстор
Без лични нападки, шегувам се😁😁😁😁
емовлаха - специалист
Това е със стъкло на клипчето, и декорацията може да се променя като омръзне, затова споменах , че е и скъпичко, иначе дали е със епоксидна или лепене на плочки. то си остава докат е маса, и е еднообразно. Успех !
lda_has - напреднал
Помисли за друго решение защото дърво не виждам, а виждам боя. Това променя коренно нещата.
hidrazin - майстор
вт май 09, 2023 7:39 pmlda_has написа:
Помисли за друго решение защото дърво не виждам, а виждам боя. Това променя коренно нещата.
+1
Епоксидната смола (кристална) е прекалено скъпа за това нещо което я изкара 1-2 сезона на слънце, я не изкара.
Боята за раз бройки ще стане на юфка и най-целесъобразния ремонт ще е изхвърляне на масата.
Същото се отнася и за близо 2 квадрата закалено стъкло с размер по поръчка - скъпо.
САМО като идея:
Използвай фаянсови плочки отрязани по размера на "секциите".
Лепиш с ПУ като много внимаваш плочката да е наравно с равнината на масата/врата щото после няма шлайфане.
По края на 4-те плочки - фугата между тях и "вратата" фугираш е епоксиден фугин или направо епоксидна смола.
вт май 09, 2023 6:33 pmАл_ написа:
... първото ми предложение беше да си направи декорацията и да залея със смола - не се прие...
Това е кофти защото май е единственото читаво решение.
Но пък и живота е шарен - това че на някой му се приискало нещо, въобще не означава че ще го получи.
Поне не и във вида на фантазиите си ... :-D
:partyman:
P.S. Колко е дебела вратата и колко е дълбочината на "секциите" ?
schuldiner - майстор
Няма никакъв проблем да се отлеят мозаечни плочи с нужните размери, да се полират и да се залепят с ПУ за вратата.
Вкъщи кухненския плот и мивката ги правих с плоскости от гардероб, накована рабица, шпакловка и фаянс. Миии... хубаво-лошо 15 години вече. При друг експермент шпакловах фурнирована масичка, за да стои под навес в градината, че фурнирът беше тръгнал и нито ми се изхвърляше, нито ми се поправяше... Шом през фурнира и туткала лепилото държи, значи няма да е зле и при масив. Под лепило имам предвид бетонконтакт вместо грунд и лак за дърво вместо вода в шпакловката.

Ал, половинката шлайфана мозайка ли иска или "натурална"? Щото докато шлайфаш с вода намясто, със сигурност ще изметнеш вратата. Обикновената /"мита"/ може да я отлееш както съм описал по-горе - грунд + лак за дърво без или със съсем малко вода. От едно кратко измиване нищо няма да се повреди.
Ал_ - специалист
ср май 10, 2023 6:58 amschuldiner написа:
Под лепило имам предвид бетонконтакт вместо грунд и лак за дърво вместо вода в шпакловката.
Е, миналата година се скатах, но тази нямаше мърдане. Че и комшията ускори нещата - тръгнал да разчиства работилницата, и - повече от 10 кутии лак и втвърдител, някои почти пълни, други наполовина, не бях виждал такова нещо :-D Грунд имах някакъв на mapei с пясък в него
Много бързо стяга с лака, докарвам при бъркането консистенция на кисело мляко, като тръгна да го сипвам вече се е сгъстило. Е, или ще стане, или не :-D На сухо смятам да го шлайфам след някой друг ден. Боя ще ми пратят, уж подходяща за слънце и дъжд. Квото стане, важно е половинката да е доволна. Идва одеве нахилена да ми носи кафе - ауууу, трябва да ти плащам вредни, то много смърди тоя лак. Викам аре, аре, ти за вредни трябва ми плащаш откак те прибрах :-D
chapara - майстор
Последното изречение😃😜
Ал_ - специалист
Е, то не може без смях и закачки.
Според теб - да изчакам ли с шлайфането?
То от лака вече е на камък, но предполагам, че циментът си иска време. Предполагам, защото нямам идея каква реакция протича в случая

Тема "Мраморна мозайка върху дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: