• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Ал_ - специалист
Предполагам, че заглавието казва всичко. Възможо ли е това упражнение? С днешните химии предполагам, че да. Какъв грунд би бил подходящ според вас? Нужно ли е шприцване на циментово мляко върху грунда, а също и ползването на някаква добавка(може би за еластичност) към цимента?
Целта е декоративна - запълване на правоъгълниците на врата, като тази в прикачения файл.
Прикачен файл:
7kzi3g.jpg
7kzi3g.jpg (43.62 KиБ) Видяна 1049 пъти
chapara - майстор
Записвам се да следя. За мен е кауза пердута по наина който мислиш, но....
jekasus - майстор
ПУ уплътнител, като лепило за мозайка, решава този проблем.
Правилата за полагане на мозайка върху основа(мазилка, картон, дърво)са кратки до невъзможност - чисто, здраво и равно.
miliad - майстор
При наличието на HPL фолио в разнообразни декори, 4-8мм ламинирани плоскости, нямам на идея колко разновидности на всякакви декоративни мазилки и каменни тапети, да се чудиш как да натовариш с две кофи каменяк врата ми звучи странно.
Ал_ - специалист
пон май 08, 2023 10:27 pmmiliad написа:
ми звучи странно.
Просто е. Нежната 1/2 каза, че иска такава врата за трапезна маса в градината :-D . С мозайка щяло да е яка.
jekasus, имаш предвид циментът изцяло да бъде заменен с ПУ? Има ли шлайфане това нещо?
stamenov1 - специалист
вт май 09, 2023 10:37 amАл_ написа:
Нежната 1/2 каза, че иска
Това си го помислих, като видях питането, а защо ли, от собствен опит.
Ако се постави навън и се направи с мозайка, дали няма да влиза вода и да изгние под мозайката бързо.
Lutchezar - майстор
Като се отлепих този камънак някой ден и потроши краката на някой, тогава ще разбере че е грешно желание. Виж фототапета ако се отлепи е друга работа.
miliad - майстор
Много от далеко започна с обясненията за вратата/маса.
Би имало смисъл от подобна изработка на маса само, ако е под навес и не се мокри.
Другото което ми идва наум, че трудно ще шлайфаш мозайката положена в клетката на вратата. Мозайка се шлайфа с много вода, дори и на сухо да е остава шанса да нараниш дървото
Отделно фалца на крилото да е 15мм дълбок, не стига за отливане на здрава плочка мозайка. Трябва да надстърча над рамката.

Евентуално подготвяне на някаква платка, която просто да се пусне в отвора.
Или направо ползваш листов материал- камък, плочки и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт май 09, 2023 10:37 amАл_ написа:
пон май 08, 2023 10:27 pmmiliad написа:
ми звучи странно.
Просто е. Нежната 1/2 каза, че иска такава врата за трапезна маса в градината :-D . С мозайка щяло да е яка.

Маказвайтегитияработи навреме, де. :supz: :heart: Развалих си отпуската, заради това питане :rock:

Дървото и мозайката си имат стремеж към разделяне, ще се появят фуги и ще лопа, но в екстериор това надали е проблем. Добре е, че лактите ще се подпират на дърво, по-приятно е. Направѝ краката да държат мозайката, че да няма сакатлъци, като му дойде времето. Бих обмислила мозаечна маса, с вградена вратата, ако ме разбираш
chapara - майстор
Невероятно иновативно, очаквах повече, но явно е глупаво и нерешиимо :?
Е, все пак сме в началото :drinkers:
  • 1
  • 2

Тема "Мраморна мозайка върху дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: