• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Mitashki_MM - специалист
В старо строителство, където варовата мазилка беше беше доста слаба съм дълбал/фрезовал канали за кабели с бормашина и бургия 14-ка - доста по-малко прах се вдигаше в сравнение с рязането. Ако не става (мазилката е по-здрава) можеш да си потърсиш канална фреза (не се работи трудно) и индустриална прахосмукачка под наем ама все пак се подготви за стабилен прахоляк, който ще стигне до всяка една стая в апартамента.
dimitrovs - напреднал
Благодаря!

Май ще трябва да се примиря с поставянето на външни ПВЦ канали....

Някой срещал ли е някакви по прилични, декоративни канали, че тези, които се продават са доста неугледни. Търсих по много магазини, най-вече онлайн - едни и същи.
Най-прилични са тези заоблените, за под, но мен ми трябва за стена (не че тези за под не могат да се поставят на стената), но с тях не могат да се правят добри ъгли, а ми трябва да се правят ъгли.

Благодаря!
пет май 12, 2023 3:29 pmMitashki_MM написа:
В старо строителство, където варовата мазилка беше беше доста слаба съм дълбал/фрезовал канали за кабели с бормашина и бургия 14-ка - доста по-малко прах се вдигаше в сравнение с рязането. Ако не става (мазилката е по-здрава) можеш да си потърсиш канална фреза (не се работи трудно) и индустриална прахосмукачка под наем ама все пак се подготви за стабилен прахоляк, който ще стигне до всяка една стая в апартамента.
mitko64 - майстор
Навремето съм рязал канали във варова мазилка с два листа от автоматична ножовка закрепени отстрани на дъска. Само че не за кабели, а за летви за ламперия. Останах без ръце, сега такива упражнения ги правя с фреза за канали. Според мене не пуши чак толкова. Само че фрезата ми е циркулярен тип, Ф150, 4500оборота. Прахосмучка ползвам голямата.лидълска. Важно е, както казаха, да се реже] бавно, да смогва прахосмукачката и да се сменят по- често торбите.
  • 1
  • 2

Тема "Рязане на канали в бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: