• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
dimitrovs - напреднал
Здравейте,
Не знам дали това е правилната секция на Форума, но искам да ви попитам следното:
В къщи има кабели за ТВ, интернет, но висят много грозни по стените - така както от оператора ги постави навремето.
Бях ги сложил в ПВЦ канали, но ми изглеждат много грозни и реших да се направят канали в бетона и да се вкарат кабелите.
Виждам, че се дават под наем машини за правене на канали в бетона.
Исках да попитам лесно ли се работи с тях?
Също може ли да ми дадете някой майстор, който прави тези услуги и евентуално цени?

Благодаря!
brum - майстор
Бетона чак недей да режеш. В мазилката/тухлата по-може.

За трудно - не е трудно, ама е занимавка и цапане. После иска измазване и боядисване. Тия кабели някъде ще излизат от стената - там трябват и конзолни кутии.
MamaMy - майстор
Страшна пушилка. Дори и с голяма промишлена прахосмукачка за 10мин рязане на мазилка в помещението нищо не се виждаше. Оказа се, че прахосмукачката не смогва, а понеже мазилката се реже лесно, аз правя много метри за това време. После бавно и на всеки 2 метра спирах резачката за да дам възможност на прахосмукачката. Всички прозорци отворени защитни очила от плътните, маска на 3М и два дена след този спектакъл още ми скърцаше в зъбите. :lol:
torbalan - Дървен философ
Помисли дали не е въздможно са сложиш подови первази с канал в тях.
dimitrovs - напреднал
Благодаря на всички отговорили!

Може ли да ми препоръчате майстор, който да изкопае канали, но безпрахово - или доколкото това е възможно.

Благодаря!
ESPACE - майстор
Безпрахово с чук и секач. В духа на форума.
Mitashki_MM - специалист
Автора не сподели -за панелен апертамент ли става дума? Ако да май не е препоръчително да дълбае повече от 10-ина мм и в никакъв случай да не реже арматури.
dimitrovs - напреднал
Нямам възможност за чук и секач - в противен случай нямаше да питам тук а щях да почна да къртя!
пет май 12, 2023 1:43 pmESPACE написа:
Безпрахово с чук и секач. В духа на форума.
dimitrovs - напреднал
Благодаря!

Става въпрос за тухлен апартамент, но част от местата, където трябва да се копае са бетонни/носещи стени - т.е. в никакъв случай не трябва да е нещо дълбоко, което да засяга структурата и да се реже арматура - по скоро около 1-2 см. колкото да се вкарат два кабела - коаксиален и за интернет.


пет май 12, 2023 2:43 pmMitashki_MM написа:
Автора не сподели -за панелен апертамент ли става дума? Ако да май не е препоръчително да дълбае повече от 10-ина мм и в никакъв случай да не реже арматури.
  • 1
  • 2

Тема "Рязане на канали в бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: