Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
nikolson - майстор
Едно време беше "нормално" да се зарежда колата от битовите бутилки.
fbr - майстор
И сега се преливат горива, но в по-сериозни количества. В неделя, като се връщах от село, на отбивка между две села, от един прицеп цистерна преливаха на по-малки резервоари и варели.
вт юни 06, 2023 6:44 pmgetzov написа:
Благодаря, но се заинатих, ще го направя!
Ако драснеш и 2-3 реда, цена няма да имаш.
getzov - напреднал
ср юни 07, 2023 1:19 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт юни 06, 2023 6:44 pmgetzov написа:
Благодаря, но се заинатих, ще го направя!
Ако драснеш и 2-3 реда, цена няма да имаш.
М6х0,75 дясна - не става, минавам на по малка стъпка, но все ме гложди, че лява. Не е спешно, ще правя проби.
Andri01 - майстор
Нямаш ли някой излишен резбомер ,да намалиш ширината на пластините и да влезе за измерване. То пак ще е преблизително , защото на се вижда, но върши работа. Изпробван метод за 5/0,8 и дълбочина към 60мм. на вътре
kr1100 - майстор
вт юни 06, 2023 11:15 pmnikolson написа:
Едно време беше "нормално" да се зарежда колата от битовите бутилки.
:yawinkle: Даже си бях направих и помпа от хидравличен цилиндър + ф-р /, че от сини бутилки филтъра се затлачваше.
getzov - напреднал
ср юни 07, 2023 7:21 pmAndri01 написа:
Нямаш ли някой излишен резбомер ,да намалиш ширината на пластините и да влезе за измерване. То пак ще е преблизително , защото на се вижда, но върши работа. Изпробван метод за 5/0,8 и дълбочина към 60мм. на вътре
Да, мислил съм и за това, но нямам, не ми се развалят моите...
Andri01 - майстор
Ти си знаеш. Аз има 4-5 милиметрови и цолови,все служебни и за това си правих експерименти. Даже и квадратна резба,измерена с цолов шублер. Някъде към 25мм. вътрешна - "камък" от спирачката на палубен шпил. Успех. :partyman:
getzov - напреднал
Навих един пластмасов дюбел ф6, извадих го, измерих стъпката - 0,9мм. На струга нямам такава, направих тръбна резба 28 навивки(стъпката е същата) и стана, външен диаметър ф5,7.

Тема "вентил за газ - резба?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: