Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
fbr - майстор
пон юни 05, 2023 10:32 pmiliya_i написа:
Та в това има нещо повече от винт натискаш съчмата.
Няма, потвърждавам от лични наблюдения. Това не е редуцир вентил, а е спирателен кран за бутилка. Не гледайте какво Ви къпят по магазините. Редуцир вентил с регулируемо изходно налягане също имам, ама то е друга бира.
пон юни 05, 2023 10:32 pmiliya_i написа:
Трифонов, тук не съм много съгласен. Този "вентил" е за високо налягане е до 2 бара изходно налягане, а налягането в бутилката е по-голямо. Изпитвателното на бутилките е 30 бар, значи едни поне 10 бар работно налягане при нормална лятна температура. А маркучите за пропан-бутан са до 6 бара. Та в това има нещо повече от винт натискаш съчмата.
Да не говорим колко надеждно ли ще е новото уплътнение на резбата на винта.

Абе баш ти, като пожарникар не би трябвало да подстрекаваш такива преправки!
Ходил ли си на пожар от пропан-бутан?
Иля, специално за теб и още веднъж
пон юни 05, 2023 8:48 pmТрифон П.Трифонов написа:
...
Все пак, наистина не е правилно да се модифицира у дома, такова чудо, макар да има хора, които биха изработили по съвършено изделие.
От горното е видно, дето никого не подстрекавам. Не беше нужно с чак такъв плам!
Въпросът го подминавам.

Забелязал си 2 бара от видеото с моят вентил. Неговият е до 6 бара.
Повтарям- частта, която иска да изработи стругарят, може да се прави от стажант стругари на норма, преди изпит за повишаване в разряд.
В този тип вентили, за високо налягане, максималното налягане не се ограничава с никаква сложна механика, като пружинки, мембрани и пр. В него няма абсолютно нищо, а ограничението по налягане е толкова просто решено, че явно е трудно да го видиш. Поради факта, че няма за какво да го ползвам в пълен капацитет, беше заменен от два регулируеми- 0-50мбр и 50-250мбр.
Знаеш какво е 4кг/ч, нали? Над 7л за час са си доста енергия. Над 80 киловата за час!!! Кой ги харчи в домашни условия?
Подарявам ти този вентил с учебна цел и за моя сметка, за да го разгледаш и дисекция да му направиш дори. Пиши на ЛС данни достатъчни за куриер по избор!

пп.Хидра, замътено ти е изображението или взорът ми е такъв?
getzov - напреднал
вт юни 06, 2023 6:10 amТрифон П.Трифонов написа:
пон юни 05, 2023 10:32 pmiliya_i написа:
Трифонов, тук не съм много съгласен. Този "вентил" е за високо налягане е до 2 бара изходно налягане, а налягането в бутилката е по-голямо. Изпитвателното на бутилките е 30 бар, значи едни поне 10 бар работно налягане при нормална лятна температура. А маркучите за пропан-бутан са до 6 бара. Та в това има нещо повече от винт натискаш съчмата.
Да не говорим колко надеждно ли ще е новото уплътнение на резбата на винта.

Абе баш ти, като пожарникар не би трябвало да подстрекаваш такива преправки!
Ходил ли си на пожар от пропан-бутан?
Иля, специално за теб и още веднъж
пон юни 05, 2023 8:48 pmТрифон П.Трифонов написа:
...
Все пак, наистина не е правилно да се модифицира у дома, такова чудо, макар да има хора, които биха изработили по съвършено изделие.
От горното е видно, дето никого не подстрекавам. Не беше нужно с чак такъв плам!
Въпросът го подминавам.

Забелязал си 2 бара от видеото с моят вентил. Неговият е до 6 бара.
Повтарям- частта, която иска да изработи стругарят, може да се прави от стажант стругари на норма, преди изпит за повишаване в разряд.
В този тип вентили, за високо налягане, максималното налягане не се ограничава с никаква сложна механика, като пружинки, мембрани и пр. В него няма абсолютно нищо, а ограничението по налягане е толкова просто решено, че явно е трудно да го видиш. Поради факта, че няма за какво да го ползвам в пълен капацитет, беше заменен от два регулируеми- 0-50мбр и 50-250мбр.
Знаеш какво е 4кг/ч, нали? Над 7л за час са си доста енергия. Над 80 киловата за час!!! Кой ги харчи в домашни условия?
Подарявам ти този вентил с учебна цел и за моя сметка, за да го разгледаш и дисекция да му направиш дори. Пиши на ЛС данни достатъчни за куриер по избор!

пп.Хидра, замътено ти е изображението или взорът ми е такъв?
getzov - напреднал
6x0,75 лява не се навива,... да е дясна?
вт юни 06, 2023 12:39 pmgetzov написа:
6x0,75 лява не се навива,... да е дясна?
Чети внимателно! Написал съм, че е правилна резба, т.е дясна, нормална е.
Клипчето не изгледа ли? Вижда се ясно.
Може и да има разлика, при изделието в ръцете ти, но предположих, че вече си го направил и си отсвирил темата.
Внимавай с изработката на каналите и подбора на О пръстени, че да не четем в новините!

Гецов, предложих да го харижа на градския, но по правилно е да го изпратя на теб. Естествено за моя сметка. Само пиши на лично съобщение къде да го изпратя, удобен куриер и телефонен №!
А като искаш пак си направи онзи вентил.
getzov - напреднал
вт юни 06, 2023 12:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт юни 06, 2023 12:39 pmgetzov написа:
6x0,75 лява не се навива,... да е дясна?
Чети внимателно! Написал съм, че е правилна резба, т.е дясна, нормална е.
Клипчето не изгледа ли? Вижда се ясно.
Може и да има разлика, при изделието в ръцете ти, но предположих, че вече си го направил и си отсвирил темата.
Внимавай с изработката на каналите и подбора на О пръстени, че да не четем в новините!

Гецов, предложих да го харижа на градския, но по правилно е да го изпратя на теб. Естествено за моя сметка. Само пиши на лично съобщение къде да го изпратя, удобен куриер и телефонен №!
А като искаш пак си направи онзи вентил.
Благодаря, но се заинатих, ще го направя!
fbr - майстор
Тоя, който го имам аз, е оранжев на цвят и е с 5 мм обикновена резба, стандартна гайка 5 мм си се навива нормално на стержена.
Ето, значи има най различни, а моя и на Гого случайно са съвпаднали резбите.
Нищо чудно при Гецов да е трети случай.
kr1100 - майстор
пон юни 05, 2023 10:32 pmiliya_i написа:
Иля, спокойно! Тоя т.н. "вентил" е за високо налягане. По скоро е нещо като кран- навивайки врътката, щокът избутва съчмата в крана на бутилката и така отваря.
Трифонов, тук не съм много съгласен. Този "вентил" е за високо налягане е до 2 бара изходно налягане, а налягането в бутилката е по-голямо. Изпитвателното на бутилките е 30 бар, значи едни поне 10 бар работно налягане при нормална лятна температура. А маркучите за пропан-бутан са до 6 бара. Та в това има нещо повече от винт натискаш съчмата.
Да не говорим колко надеждно ли ще е новото уплътнение на резбата на винта.
[/quote]
Илия не се паникьосвай.
С подобен преработен вентил ъс щок / стержен избутващ съчмата при сините бутилки съм преливал газ много кратно в далчените години когато да заредиш газ на колата на Траката беше мисия невъзможна, а имаше обменен пункт до лятно кино Тракия. Опашка от вечерта , синджири на бутилките с катинар и подред нощно дежурство. Е оцелял съм. Грабваш 2 бутилки и отиваш в съседна уличка , преливаш и пак на опашката за обмен. Като ти е празна бутилката на колата и си пуснал налягането започваш преливането, тече си спокойно първата бутилка, слагаш втората и след малко изпушкаш наляхане от бутилката на колата. втората бутилка се изпразва. Преливаноо многократно над 1 година , може и 2

Тема "вентил за газ - резба?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: